عصر آذربایجان

گزارش خبر

افزایش آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های زنجان نگران‌کننده است

افزایش آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های زنجان نگران‌کننده است

1400/01/28

عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با بیان اینکه "وجود رنگ‌بندی سیاه در شهرستان‌ها توسط وزارت‌خانه تکذیب شده است" تصریح کرد: در صورت اضافه‌شدن رنگ جدید به رنگ‌بندی شهرستان‌ها محدودیت های خاصی توسط ستاد ملی کرونا تعیین خواهد شد.

عصر آذربايجان- رئيس دانشگاه علوم‌پزشکي زنجان با بيان اينکه "وجود رنگ‌بندي سياه در شهرستان‌ها توسط وزارت‌خانه تکذيب شده است" تصريح کرد: در صورت اضافه‌شدن رنگ جديد به رنگ‌بندي شهرستان‌ها محدوديت هاي خاصي توسط ستاد ملي کرونا تعيين خواهد شد.

پرويز قزلباش در نشست خبري با اصحاب رسانه با بيان اينکه بيماري همچنان در کشور در حال اوج گيري است اظهار داشت: شب گذشته تعداد 109 بيمار بستري داشتيم که به طور متوسط هر بيمار حدود پنج تا شش روز تحت مراقبت قرار مي‌گيرد بر همين اساس افزايش اين روند مشکلات جدي به ويژه در بخش‌هاي بستري به وجود مي‌آورد. 

وي افزود: در موج چهارم ميزان ابتلاي کودکان افزايش يافته اما ميزان بستري‌ها نسبت به گذشته افزايش معناداري ندارد و بيشتر ابتلايان در کودکان بدون علامت هستند اما به صورت کلي از نظر ميانگين سني، سن افراد مبتلا پايين‌تر آمده است. 

رئيس دانشگاه علوم پزشکي زنجان با اشاره به رنگ‌بندي جديد شهرستان‌ها تصريح کرد: در حال حاضر رنگ سياه به رنگ‌بندي شهرستان‌ها اضافه نشده و سخنگوي ستاد ملي کرونا وجود رنگ سياه را تکذيب کرده است؛ در همين راستا در صورت اضافه شدن رنگ جديد به رنگ‌بندي شهرستان‌ها محدوديت‌هاي خاصي تعيين خواهد شد که از جانب ستاد ملي کرونا اعلام مي‌گردد. 

وي با تاکيد بر اينکه تدابير دانشگاه براي مقابله با بيماري متناسب با پيش‌بيني‌ها و استفاده از تجربيات ساير استان‌ها است گفت: تدابيري که دانشگاه در نظر دارد طبق روال گذشته در موج‌هاي قبلي به اين صورت است که افرادي که در ارتباط با بيمار بوده‌اند مورد آزمايش قرار گرفته و در صورت مثبت بودن ساير اقدامات لازم انجام مي‌شود، در همين راستا تمام ظرفيت‌هاي بستري دولتي و غيردولتي مورد استفاده قرار خواهند گرفت. 

قزلباش با بيان اينکه ايجاد محدوديت‌ها و رعايت خود مردم مهم‌ترين عامل در مهار بيماري است، عنوان کرد: بيشترين ميزان درگيري در ميان خانواده‌ها است و تمامي مسافرت‌ها و دور‌همي‌ها تحت هر عنواني موجب شکل‌گيري مشکلات جدي در روند کاهش بيماري خواهد شد. 

وي در ارتباط با شاغلان شرکتي در حوزه خدمات بهداشتي و درماني گفت: تبديل وضعيت افرادي که به صورت شرکتي در بخش خدمات درماني و بهداشتي مشغول هستند در حوزه اختيارات ما نيست و تصميم‌گيري در سطح ملي و از طريق وزارتخانه انجام مي‌شود. براين اساس از طريق قانوني پيگير اين مسئله هستيم و اميدواريم به نتيجه برسيم.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها