عصر آذربایجان

گزارش خبر

نبايد سرنوشت 4 ساله مردم را بدون بررسي به افراد نالايق بسپاريم

1398/10/01

گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اينکه سرنوشت 4 ساله مردم را بدون بررسي و صلاحيت به دست افراد نالايق بسپاريم درست نيست.

به گزارش عصرآذربايجان، حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه اروميه با اشاره به ديدار خصوصي نمايندگان ولي‌فقيه با رهبر معظم انقلاب اسلامي طي هفته گذشته، اظهارداشت: طي ديدار خصوصي که با رهبر داشتيم، ايشان تاکيد بر دوري نمايندگان خود از ورود به مصاديق داشتند و فرمودند که محورهاي انتخاب نماينده اصلح بيان شود بنابراين هرکس از جانب من در مورد افراد نظر دهد به هيچ وجه درست نيست.حجت الاسلام قريشي با بيان اينکه دشمن به دنبال نااميد کردن مردم و جلوگيري از انتخابات پرشور است، ادامه داد: مرحله اول نااميد کردن مردم از حضور در صحنه است، اين وسوسه شيطاني دشمنان است و بايد در برابر آن توجه و دقت داشته باشيم.وي يادآور شد: در فتنه 88 با حضور مردم وحشت در دل دشمنان افتاد و در حال عقب‌نشيني بودند که فتنه‌گران اجازه ندادند. امروز هم مسير جلوگيري از انتخابات پرشور را در پيش گرفته‌اند که بايد در برابر آن ايستاد و با حضور گسترده و انتخاب افراد اصلح مشت محکمي بر دهان دشمن بزنيم و اگر اندکي سستي نشان دهيم، دشمن نقشه‌هاي شوم خود را جاي خواهد کرد.وي با بيان اينکه آلودگي هواي شهرهاي بزرگ به معضلي بزرگ تبديل شده، در اروميه و شهرهاي بزرگ هم بايد مسئولان شهري به ويژه شوراي شهر و شهرداري فکري به حال شهر کنند، افزود: اگر مديران شهري امروز براي اين مشکل فکر جدي نکنند قطعا در آينده شاهد معضل جدي خواهيم بود، يکي از وظايف اصلي شوراي شهر تامين سلامت شهروندان است و بايد در اين خصوص با همراهي متخصصان و اساتيد دانشگاه نسبت به تعيين مسيرهاي مناسب اقدام کنند.نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي خاطرنشان کرد: در ارتباط با انتخابات مجلس يازدهم، مساله اول اين است که شوراي نگهبان بايد نسبت به جلوگيري از ورود افراد بدون صلاحيت مجلس توجه و اهتمام جدي داشته باشد.وي ادامه داد: در تمام ممالک فيلتر وجود دارد و افراد بعد از عبور از فيلتر و بررسي صلاحيت‌ها وارد گود انتخابات مي‌شوند، اينکه برخي افراد از نظارت و بررسي صلاحيت‌ها ناراضي هستند جاي تعجب دارد.وي تصريح کرد: اينکه سرنوشت 4 ساله مردم را بدون بررسي و صلاحيت به دست افراد نالايق بسپاريم درست نيست، بر همين اساس افرادي که دنبال تضعيف شوراي نگهبان باشند يا مريض هستند و يا اينکه دشمن نظام و انقلاب هستند.حجت الاسلام قريشي به برخي مباني انتخاب اصلح اشاره کرد و ابراز داشت: هشيار باشيم که اشتباهات گذشته را تکرار نکنيم و افراد عادل، متعهد، پاکدامن، دور از رانتخواري، مدير و لايق را انتخاب کنيم.وي با اشاره به فرا رسيدن شب يلدا، ابراز داشت: بايد در اين شب به موضوع تقرب به ذات الهي و عبادت توجه کنيم، صله ارحام با نيت قصد قربت و ديدار بزرگان با نيت الهي باشد و صله ارحام در دين اسلام از سفارشات مهم است که موجب نيکويي اعمال، افزايش اموال، سهولت در حساب آخرت و دفع بلايا مي‌شود.وي ادامه داد: دقت داشته باشيم که در همنشيني و ميهماني‌ها دچار معصيت نشويم و از مصاديق معصيت نظير تداخل نامحرمان، غيبت، دروغ و ديگر اعمال دوري کنيم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها