عصر آذربایجان

گزارش خبر

کاشي‌کاري‌هاي مجموعه جهاني شيخ صفي‌الدين اردبيلي مرمت شد

سیری در استانها//

1399/11/06

گروه سيري در استان ها:معاون ميراث‌ فرهنگي اداره‌ کل‌ ميراث‌ فرهنگي، گردشگري و صنايع‌ دستي استان اردبيل با تشريح اقدامات سال 99 در حوزه اين معاونت گفت: از جمله اين اقدامات مرمت کاشي‌ کاري چيني‌ خانه مجموعه جهاني شيخ صفي‌ الدين اردبيلي است.

گروه سيري در استان ها:معاون ميراث‌ فرهنگي اداره‌ کل‌ ميراث‌ فرهنگي، گردشگري و صنايع‌ دستي استان اردبيل با تشريح اقدامات سال 99 در حوزه اين معاونت گفت: از جمله اين اقدامات مرمت کاشي‌ کاري چيني‌ خانه مجموعه جهاني شيخ صفي‌ الدين اردبيلي است. کريم لطفي اظهار داشت: در 9 ماهه امسال در حوزه ميراث‌فرهنگي طرح‌هاي مختلفي اجرا شده که از جمله اين اقدامات در بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي بوده و شامل اتمام صحن قزلباشلار، راه‌اندازي پنج موزه، اجراي تابلوي معرفي مغازه‌ها، اجراي مرمت کاشيکاري گنبد شاه اسماعيل، اتمام پروژه الحاق حمام شيخ به ميدان و مرمت کاشي‌کاري چيني‌خانه است.
وي از مرمت مدرسه پورسينا شامل مرمت سقف چوبي، ديوارهاي ريخته شده و.... در اين مدت خبر داد و گفت: در مدرسه جعفري اسلامي نيز تکميل مرمت تمامي درب‌ها و پنجره‌هاي چوبي طبقه اول، تکميل مرمت اورسي تالار و اتاق، اجراي کف‌سازي، مرمت دو مورد پنجره چوبي طبقه فوقاني و تکميل نازک‌کاري انجام شده است.معاون ميراث‌فرهنگي اداره‌کل‌ ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي استان اردبيل با اشاره به طرح‌هاي اجرايي در شهرستان‌هاي استان ادامه داد: از جمله پروژه‌هاي اجرايي در شهرستان نمين تراشيدن نازک‌کاري فرسوده داخلي، حذف بنايي‌هاي الحاقي و تخليه مخازن آب سرد و گرم حمام حور روستاي حور و اجراي سفت‌کاري و نازک‌کاري و افزايش زيربناي سالن نمايشگاه الحاق صنايع‌دستي بوده است.
لطفي با اشاره به اجراي سفت کاري و نازک کاري کامل يادمان شهداي گمنام بيله‌سوار و محوطه‌سازي آن عنوان کرد: در گرمي تجهيز ساختمان موزه گرمي، اجراي نازک‌کاري، تأسيسات الکتريکي و مکانيکيو ساخت و نصب پنجره‌هاي آن و در پارس‌آباد نيز در ساختمان صنايع‌دستي اجراي ديوارهاي سفالي محيطي و کرسي چيني و ايزولاسيون و پرکردن محوطه داخلي با توفان(مخلوط رودخانه‌اي) را شاهد بوديم.
وي از اتمام گنبد آجري و اجراي کامل بندکشي بقعه شيخ کشف‌الدين روستاي دايوکندي هشتجين و تعويض چهار مورد پنجره آلومينيومي و تبديل به چوبي مسجد خمس خلخال خبر داد و افزود: اجراي سقف تيرچه بلوک در محوطه ورودي غار گلستان نير، مرمت پايه‌هاي سنگي و طاق‌ها و بدنه آجري پل آغلاغان و آواربرداري و کف‌سازي مسيرهاي دسترسي دستکندهاي کنزق را نيز از جمله پروژه‌هاي اجرايي بوده است.
به گزارش عصر آذربايجان به نقل از تسنيم،معاون ميراث‌فرهنگي اداره‌کل‌ ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي استان اردبيل خريد مصالح و پوشش محوطه باستاني مکتب اوشاقلاري شهر يري و برآورد اوليه هزينه عمليات و درج در سامانه براي انتخاب پيمانکار موزه شيخ حيدر مشگين‌شهر را از ديگر اقدامات در 9 ماهه نخست امسال عنوان کرد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها