عصر آذربایجان

گزارش خبر

چرا پروازها يکي پس از ديگري حذف مي‌شود

چرا پروازها يکي پس از ديگري حذف مي‌شود

1400/09/07

گروه گزارش: در حالي که طي چند ماه گذشته، بارها مسئولان مربوطه در ارتباط با رفع مشکلات لغو پروازها قول مساعد داده‌اند، اما اين بار تمامي پروازها جزو پرواز اردبيل - تهران از مدار فرودگاه اردبيل حذف شد.

گروه گزارش: در حالي که طي چند ماه گذشته، بارها مسئولان مربوطه در ارتباط با رفع مشکلات لغو پروازها قول مساعد داده‌اند، اما اين بار تمامي پروازها جزو پرواز اردبيل - تهران از مدار فرودگاه اردبيل حذف شد.  در حالي که در طي چندين ماه گذشته، بارها مسئولان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي فرودگاه اردبيل و متوليان مربوطه در ارتباط با رفع مشکلات و غائله دادن به داستان لغو پروازها قول مساعد داده‌اند، اما اين بار تمامي پروازها جزو پرواز اردبيل - تهران از مدار فرودگاه اردبيل حذف شد.
در اين باره دوم آبان‌ماه، سياوش اميرمکري، مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي، در حاشيه بازديد از فرودگاه اردبيل در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبيل اظهار داشت: با توجه به اين که برخي مشکلات لغو و عدم فرود و پرواز در اردبيل مشاهده مي‌شود، بنابراين سيستم روشنايي مدرن در فرودگاه اردبيل نصب خواهد شد تا بتوانيم هر چه سريع‌تر به برنامه لغو پروازها در استان خاتمه دهيم که اين مسئله به عنوان اولويت اساسي و مهم مطرح است.متأسفانه در شرايطي که مردم نيازمند داشتن سفرهاي ضروري و به موقع در برنامه‌هاي کاري خود هستند اما هر روز پروازي از ليست پروازهاي فرودگاه اردبيل حذف مي‌شود، تا جايي که نهايتاً پرواز اردبيل - مشهدمقدس که به عنوان پرترافيک‌ترين و پردرآمدترين پروازهاي اردبيل بود از بيخ حذف شد تا شايد داستان لغو پروازها اين طور مختومه گردد.بي‌شک اين مسئله سردرگمي و نارضايتي مسافران و زائران به اماکن زيارتي را به دنبال داشته و سبب مشکلاتي در اين زمينه خواهد شد که بايد هر چه سريع‌تر در اين زمينه تصميمات مناسبي اتخاذ شود.
گراني قيمت بليت‌ها بر خلاف وعده‌هاي داده شده
در اين باره يکي از آژانس‌هاي هواپيمايي اردبيل اظهار داشت: متأسفانه علي‌رغم اين که آخرين قيمت پرواز ماهان اردبيل - تهران در شرايط کرونايي و رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي 548 تا 603 هزار تومان بود اما هم‌اکنون قيمت بليت‌هاي همان پرواز به 760 هزار تومان رسيده و همه قيمت‌ها افزايش پيدا کرده است.
وي بيان کرد: در حالي که قرار بود قيمت‌ها تا 15 درصد کاهش پيدا کند، اما بر خلاف وعده‌هاي داده شده هم‌اکنون با معضلي اساسي مواجه هستيم که انتظار داريم در اين زمينه مسئولان و متوليان ذي‌ربط ورود پيدا کرده و نسبت به رفع مشکل گراني‌هاي اخير بليت‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.
سهل‌انگاري مدير عامل فرودگاه‌هاي کشور مشهود است 
سيد غني نظري‌خانقاه، نماينده مردم شهرستان‌هاي خلخال و کوثر در مجلس به دنبال لغو و تأخير در پروازها به کميسيون اصل نود شکايت کرده است.وي تأخير و تعلل در کنسل شدن 30 پرواز در 2 هفته اخير را به دليل سهل‌انگاري‌هاي مسئولان برشمرد و گفت: لغو اين پروازها خسارت‌هايي را براي استان اردبيل به دنبال داشته است.
بهسازي باند اصلي فرودگاه اردبيل با هدف کاهش تأخير و کنسلي‌هاي فرودگاه اردبيل
در اين باره محمد قصابي، مديرکل فرودگاه‌هاي استان اردبيل اظهار کرد: در استان اردبيل 2 فرودگاه در شهر اردبيل و پارس‌آباد وجود دارد که در فرودگاه پارس‌آباد به صورت هفتگي 2 پرواز از پارس‌آباد به تهران و بالعکس انجام مي‌شود و اين فرودگاه داراي باند، پارکينگ و ترمينال مسافري است و قرار است جايگاه سوخت‌رساني نيز در اين فرودگاه با تأمين منابع اعتباري استاني اجرايي و عملياتي شود.
مديرکل فرودگاه‌هاي استان اردبيل گفت: با احداث جايگاه سوخت‌گيري در فرودگاه پارس‌آباد اميدواريم بخشي از تجهيزات و امکانات اين فرودگاه به ويژه سيستم روشنايي نيز راه‌اندازي شود تا شرکت‌هاي هواپيمايي رغبت به برقراري پروازهاي بيشتر را داشته باشند..قصابي در بخش ديگري از سخنان خود اضافه کرد: در اين باند از دستگاه‌هاي کمک ناوبري به ويژه آيلس کت 2 و سيستم روشنايي استاندارد استفاده خواهيم کرد تا در نشست و برخاست هواپيماها مشکلي وجود نداشته باشد.
وي ارائه خدمات به مسافران را از طريق 3 سالن ترمينالي اعم از پروازهاي داخلي و خارجي يادآور شد و بيان کرد: با هدف ايجاد ايمني سعي شده تا واحدهاي عملياتي به ويژه آتش‌نشاني، ايمني زميني، امداد و نجات در شرايط اضطراري و واحد فني همواره پاي کار بوده و ارائه خدمات کنند.
مديرکل فرودگاه‌هاي استان اردبيل شعار شرکت‌هاي هواپيمايي را برقراري ايمني و امنيت در پروازها براي کاهش دغدغه‌هاي مردم توصيف کرد و گفت: بهسازي باند اصلي فرودگاه اردبيل با هدف کاهش تأخير و کنسلي‌هاي فرودگاه اردبيل انجام شده و قرار بود در مدت 15 ماه اين پروژه به سرانجام برسد که با تأخير در تکميل و راه‌اندازي اين طرح روبه‌رو هستيم.قصابي تجهيز فرودگاه را به سيستم کمک ناوبري عملياتي و آيلس کت 2 با روشنايي استاندارد به همراه خريد دستگاه يخ‌زدا يادآور شد و تصريح کرد: با تمام امکانات فراهم شده در فرودگاه اردبيل اميدواريم ميزان تأخيري‌ها و کنسلي‌هاي پرواز فرودگاه اردبيل 60 درصد کاهش پيدا کند.وي افزود: براي خريد اين تجهيزات ما از توان داخلي استفاده کرديم و قرار شده شرکت متولي تا آخر آذرماه سيستم کت 2 و روشنايي استاندارد را تحويل دهد تا ما بتوانيم بخشي از مشکلات فرودگاه اردبيل را که ناشي از شرايط آب و هوايي خاص است، برطرف کنيم.قصابي از احداث آشيانه در فرودگاه اردبيل براي ماندگاري هواپيماها و راه‌اندازي ايرلاين خصوصي ويژه استان اردبيل خبر داد و خاطر نشان کرد: 2 سرمايه‌گذار پيشنهاد خود را ارائه کردند که قرار شد در شوراي عالي هواپيمايي کشور درخواست راه‌اندازي ايرلاين ويژه استان اردبيل به تصويب رسيده و مقدمات خريد هواپيما و ساير امکانات از سوي سرمايه‌گذار فراهم آيد.مديرکل فرودگاه‌هاي استان اردبيل اضافه کرد: در سفر اخير رئيس جمهور قرار شد علاوه بر بهسازي باند 3315، نصب روشنايي و تجهيزات مدرن، تأسيس ايرلاين ويژه استان اردبيل و خريد دستگاه يخ‌زدايي در اولويت برنامه‌ريزي‌ها قرار گيرد.وي بيان کرد: پيش‌بيني مي‌کنيم در سال آينده از سيستم يخ‌زدايي در فرودگاه اردبيل استفاده کنيم تا بخشي از مشکلات نشست و برخاست هواپيماها در ايام سرد سال رفع شود.وضعيتي که همچنان در سايه بي‌مهري برخي مسئولان ادامه‌دار است، عمل نکردن به وعده‌ها و شعارهايي است که مداوم در طول سال داده مي‌شود اما در زمان عمل خبري از آن نيست.
به گزارش عصر آذربايجان به نقل از تسنيم،انتظار مي‌رود نمايندگان مردم استان در مجلس و مسئولان ارشد استان به اين اتفاقات غيرقابل قبول واکنش نشان داده و هر چه سريع‌تر فرودگاه اردبيل که عملاً به يک متروکه تبديل شده و هيچ منفعت اقتصادي نيز براي استان ندارد را به مدار چرخه باز گرداندند تا بيش از اين زحمات کشيده شده براي ساخت فرودگاه در استاني همانند اردبيل به هدر نرود.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها