عصر آذربایجان

گزارش خبر

کارگروه فنی بررسی وضعیت معادن تکاب تشکیل شد

کارگروه فنی بررسی وضعیت معادن تکاب تشکیل شد

1400/05/03

عصر آذربایجان- رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی از تشکیل کارگروه فنی بررسی وضعیت معادن تکاب خبر داد و گفت: این کارگروه باید تا پایان مرداد ماه وضعیت20 معدن مهم را در حوزه زیست محیطی و منابع طبیعی بررسی کند.

عصر آذربايجان- رئيس کل دادگستري آذربايجان‌غربي از تشکيل کارگروه فني بررسي وضعيت معادن تکاب خبر داد و گفت: اين کارگروه بايد تا پايان مرداد ماه وضعيت20 معدن مهم را در حوزه زيست محيطي و منابع طبيعي بررسي کند.

ناصر عتباتي در جلسه شوراي حفظ حقوق بيت المال دادگستري استان در تکاب اظهار داشت: به لحاظ اهميت معادن شهرستان تکاب، جلسه شوراي حفاظت در اين شهرستان برگزار مي‌شود تا بتوان با بررسي دقيق و موشکافانه موضوع با حضور مديران ادارات و مديران کارخانه‌هاي استخراج طلا تصميمات درستي که به نفع مردم و حقوق عامه مردم باشد گرفته شود.

وي افزود: مقياس دستگاه قضايي براي همه امور قانون بوده و قانون در خصوص حقوق عامه و رعايت نکات زيست محيطي و منابع طبيعي و اجتماعي و بهداشتي مقياس و معيار دستگاه قضايي به شمار مي‌رود.

رئيس کل دادگستري آذربايجان‌غربي تاکيد کرد: مسئولان قضايي بايد مقررات قانوني را به نحو صحيح رعايت کرده و اگر در هر جايي تعارض بين حقوق افراد با دولت يا بالعکس وجود دارد بايد با ملاک قرار دادن قانون اين تعارضات حل و فصل شوند.

وي ادامه داد: بي‌ترديد معادن يک ثروت الهي هستند که به اين منطقه از کشور عنايت شده و بايد قدر دانست و آن را در مسير درست و قانوني برد نه اينکه به فکر تعطيلي معادن باشيم بلکه بايد يک پيوست فرهنگي اجتماعي به آن اضافه شود و بايد موضوع به نحو دقيق و کارشناسانه بررسي و تناسب درست و منطقي و عقلايي بين معادن و اشتغال و تاثير زيست محيطي آن برقرار شود.

رئيس شوراي قضايي آذربايجان‌غربي تصريح داشت: همه مديران و مسئولان حاضر در جلسه مکلف هستند در حوزه مسئوليت خود همکاري لازم را با دستگاه قضايي داشته باشند تا همه مشکلات و معضلات معادن تکاب برطرف شود چرا که اين معادن سرمايه ملي و متعلق به همه مردم ايران هستند.

وي تاکيد کرد: اولويت دستگاه قضايي حمايت از معادن و کارخانجاتي است که به صورت قانوني فعاليت مي‌کنند و در عين حال معادني نيز که قوانين را زيرپا بگذارند و کمترين زيان به سلامت مردم يا زيست‌بوم منطقه داشته باشند نيز مورد برخورد دستگاه قضايي  قرار خواهند گرفت.

عتباتي به بحث راه هاي مواصلاتي شهرستان تکاب و برخي ديگر از شهرها اشاره کرد و گفت: مديران مرتبط بايد مسئله راهها را که ارتباط مستقيم با اقتصاد، معيشت و به ويژه سلامتي مردم دارند را در اولويت کاري قرار دهند.

عتباتي تاکيد کرد: دادگستري موضوع ماده 15 قانون راه‌ها را به جد مطالبه کرده و از مديران تکليف خواهد خواست.

وي گفت: ظرفيت دستگاه قضايي استان براي توسعه و رونق اقتصادي استان در حمايت مديران اجرايي استان بوده و هر کس قصد کار کردن براي جامعه را دارد بايد اقتصاد و اشتغال مردم را ملاک نظر داشته باشد.

رئيس کل دادگستري آذربايجان‌غربي از تشکيل کارگروه فني بررسي وضعيت معادن تکاب با ترکيب دادستاني شهرستان و نماينده بازرسي استان، منابع طبيعي محيط زيست، ميراث فرهنگي، بهداشت وسازمان صمت استان خبر داد و افزود: اين کارگروه بايد تا پايان مرداد ماه وضعيت20 معدن مهم را در حوزه زيست محيطي و منابع طبيعي و رعايت مفاد پروانه بهره برداري بررسي و به صورت مستند گزارش کند.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها