عصر آذربایجان

گزارش خبر

سارق 2.5میلیاردی ارز دیجیتال در اردبیل دستگیر شد

سارق 2.5میلیاردی ارز دیجیتال در اردبیل دستگیر شد

1400/05/30

عصر اذربایجان- رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی و دستگیری شخصی که با جلب اعتماد شاکی، وی را وارد حوزه معاملات ارز دیجیتال کرده بود و پس از خرید ارز با ترفند خاصی اقدام به خالی کردن کیف پول او کرده بود، خبر داد.

عصر اذربايجان- رئيس پليس فتا استان اردبيل از شناسايي و دستگيري شخصي که با جلب اعتماد شاکي، وي را وارد حوزه معاملات ارز ديجيتال کرده بود و پس از خريد ارز با ترفند خاصي اقدام به خالي کردن کيف پول او کرده بود، خبر داد.

 به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني پليس ‌فتا، سرهنگ علي قهرمان اظهار داشت: طي مراجعه فردي به پليس فتا و اعلام اينکه ارزهاي ديجيتالي وي به ارزش تقريبي دو و نيم ميليارد ريال از کيف پول ديجيتال او به سرقت رفته است، رسيدگي به موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت .‍‍‍

وي ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکي مشخص شد که وي قبل از ورود به اين حوزه با فردي آشنا شده و در مورد نحوه خريد و فروش ارز ديجيتال و ايجاد کيف پول از وي راهنمايي گرفته است که اين اولين سرنخ براي افسران پليس فتا بود.

قهرمان‌طالع اظهار کرد: کاراگاهان سايبري با انجام اقدامات فني و پليسي کشف کردند که همان شخص اقدام به سرقت ارز از کيف پول ديجيتال شاکي کرده و در ادامه ضمن هماهنگي با مقامات قضايي مضنون پرونده را به همراه تجهيزات رايانه‌اي در يک عمليات پليسي دستگير و او را به پليس فتا انتقال دادند. 

رئيس پليس فتا استان اردبيل بيان کرد: هموطنان نبايد در خصوص ايجاد کيف پول ديجيتال و خريد و فروش ارز به افراد غريبه اعتماد کرده و اطلاعات حساس خود از جمله رمزهاي ورود و عبارات بازيابي را در اختيار آنها قرار دهند. 

اين مقام انتظامي گفت: کاربران فضاي مجازي در صورت داشتن هرگونه ابهام، سوال و يا گزارش در خصوص کلاهبرداري ارز ديجيتال مي‌توانند اخبار خود را از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  قسمت مرکز فوريت‌هاي سايبري گزارش نمايند. ش

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها