عصر آذربایجان

گزارش خبر

روزانه 4200تن سیمان در اردبیل تولید می‌شود

روزانه 4200تن سیمان در اردبیل تولید می‌شود

1400/06/23

عصر آذربایجان- استاندار اردبیل گفت: کارخانه سیمان اردبیل در وضعیت کمبود سیمان در بازار، روزانه 4و 200تن سیمان تولید کرد و برنامه‌ریزی شده با افزایش ظرفیت بتواند در مواقع بحرانی 4هزار و 900تن سیمان تولید کند.

عصر آذربايجان- استاندار اردبيل گفت: کارخانه سيمان اردبيل در وضعيت کمبود سيمان در بازار، روزانه 4و 200تن سيمان توليد کرد و برنامه‌ريزي شده با افزايش ظرفيت بتواند در مواقع بحراني 4هزار و 900تن سيمان توليد کند.

 اکبر بهنام‌جو در بازديد از کارخانه سيمان اظهار داشت: با توجه به موقعيت استقرار اين کارخانه تمام طرح هاي عمراني استان اردبيل در کمترين زمان ممکن سيمان مورد نياز خود را با قيمت کارخانه تامين مي‌کنند که اين يک نعمت بزرگي براي منطقه محسوب مي‌شود.

وي با بيان اينکه در وضعيت کمبود سيمان در بازار، اين کارخانه روزانه 4 و 200 تن سيمان توليد کرده است، افزود: گاهي مواقع مشکلات قطعي برق موانع توليد بوده که مديريت کارخانه از موقعيت استفاده کرده و تعميرات اساسي خود را در زمان قطعي برق انجام داده است تا در زمستان به مشکل برنخورد.

استاندار اردبيل تصريح کرد: اين کارخانه مادر در حال حاضر به‌صورت اسمي 3 و200 تن ظرفيت توليد دارد و  و برنامه‌ريزي شده با افزايش ظرفيت بتواند در مواقع بحراني 4 هزار و 900تن سيمان توليد کند.

وي با اشاره به اينکه 350 نفر به‌صورت مستقيم در اين کارخانه شاغل هستند بيان کرد: حدود يک هزار و 800 نفر نيز به‌صورت غيرمستقيم از نعمت اين کارخانه بزرگ بهره‌مند هستند و بايد سرمايه‌گذاران اين گونه کارخانجات تقويت شوند.

بهنام‌جو ادامه داد: با وجود چنين کارخانه‌اي در استان طرح‌هاي بزرگي مثل پل‌هاي جاده‌ها، شهرک‌هاي صنعتي، منطقه اقتصادي و آزاد تجاري، طرح اقدام ملي مسکن، راه آهن اردبيل- ميانه و اردبيل- پارس آباد و صدها طرح عمراني ديگر مشکل تامين سيمان نخواهند داشت.

اين مسئول با بيان اينکه براي تامين برق سرمايه‌گذار به ايجاد پنل خورشيدي با همکاري با نيروگاه‌ها را اقدام خواهد کرد، گفت: با تامين برق چنين کارخانه‌هاي بزرگي در صورت قطعي برق توليد متوقف نخواهد شد و نياز استان و ساير استان‌ها از اين طريق تامين خواهد شد و تسهيلات لازم براي اين موضوع و بحث توسعه‌اي در اختيار مالک کارخانه قرار مي‌گيرد.

استاندار اردبيل ضمن تقدير از مديريت اين کارخانه، اظهار کرد: به لحاظ توسعه زيرساخت‌ها و مسايل عمراني استان بازار تقاضا براي کارخانه سيمان تا 15 سال آينده نيز تضمين شده است.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها