عصر آذربایجان

گزارش خبر

بصیرت و شور انقلابی و جهادی لازمه کار طلبگی است

بصیرت و شور انقلابی و جهادی لازمه کار طلبگی است

1400/08/25

عصر آذربایجان- امام جمعه اردبیل گفت: بصیرت، آگاه به زمان بودن، شور و نشاط انقلابی و جهادی، لازمه و اساس کار طلبگی است.

 عصر آذربايجان- امام جمعه اردبيل گفت: بصيرت، آگاه به زمان بودن، شور و نشاط انقلابي و جهادي، لازمه و اساس کار طلبگي است.

 آيت‌الله سيدحسن عاملي صبح امروز در جمع طلاب مدرسه علميه اظهار داشت: طلبگي بهترين فرصت براي پاکيزگي و طهارت است که به همين منظور انتظار مي‌رود طلاب قدر اساتيد خود را بدانند چرا که قدسيت کار طلبه در اين است که کار ائمه معصومين(ع) را ادامه مي‌دهد و با اين کار رفتار و منش ائمه معصومين را در دنيا زنده نگه مي‌دارد.

وي بيان کرد: بصيرت، آگاه به زمان بودن، شور و نشاط انقلابي و جهادي، لازمه و اساس کار طلبگي است که به همين منظور نياز است تا طلاب براي رسيدن به حدنصاب دين‌شناسي، مطالعه مستمر آيات و روايات و ارتباط با عالمان ديني را مورد توجه قرار دهند و از هيچ تلاشي در اين زمينه دريغ نشود.

امام جمعه اردبيل ادامه داد: طلاب بايد، ادبيات عرب را با دقت و جديت بخوانند، زيرا که لطائف ادبيات عرب، تاثير فراواني در فهم آيات و روايات دارد و نياز است و نبايد در اين زمينه از هيچ تلاشي دريغ شود چرا که اين مسئله به عنوان اولويت اساسي و مهم مطرح باشد.

عاملي بيان کرد: استفاده صحيح از جواني و لحظات عمر جزو اولويت‌هاي اساسي است که در اين زمينه نبايد از هيچ تلاشي دريغ شود،‌ چرا که لحظات عمر جبران‌نشدني است و بايد در اين زمينه از تمام توان و تلاش خود استفاده کنيم تا بتوانيم مشکلات و موانع موجود را برطرف‌سازي کنيم.

وي تصريح کرد: تقوا و ايمان و تقويت اين دو مقوله امري بسيار مهم و ضروري است که انتظار مي‌رود در اين زمينه تمهيدات لازم به کارگرفته شود تا بتوانيم با رفع موانع و مشکلات موجود شاهد تحقق اهداف مورد نظر باشيم که اين مسئله به عنوان اولويت اساسي و مهم مطرح است.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها