عصر آذربایجان

گزارش خبر

توانمندسازی زندانیان در مشاغل مختلف آثار اجتماعی مطلوبی به همراه دارد

توانمندسازی زندانیان در مشاغل مختلف آثار اجتماعی مطلوبی به همراه دارد

1400/09/09

عصر آذربایجان- رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل گفت: توانمندسازی زندانیان آثار اجتماعی مطلوبی به همراه دارد به‌طوریکه این افراد پس از اتمام محکومیت می‌توانند با اشتغال به کسب‌های حلال معیشت خانواده خود را تامین کنند.

عصر آذربايجان- رئيس‌کل دادگستري استان اردبيل گفت: توانمندسازي زندانيان آثار اجتماعي مطلوبي به همراه دارد به‌طوريکه اين افراد پس از اتمام محکوميت مي‌توانند با اشتغال به کسب‌هاي حلال معيشت خانواده خود را تامين کنند.

حجت‌الاسلام حسين کثيرلو بعد‌از‌ظهر امروز در بازديد از کارخانه ابزار سبلان‌اصل از انعقاد تفاهم‌نامه اين شرکت با بنياد تعاون زندان در خصوص بکارگيري زندانيان اظهار داشت: با توجه به اينکه دوره‌هاي مختلف آموزش فني و حرفه‌اي با هدف توانمندسازي زندانيان برگزار شده لذا تلاش بنياد تعاون در خصوص اشتغال زندانيان در واحدهاي توليدي مي‌تواند در تامين هزينه خانواده‌هاي زندانيان موثر واقع شود.

وي به فراهم شدن فرصت اشتغال در اين کارخانه براي بيش از 300 نفر مددجو خبر داد و افزود: مددجويان در اين کارخانه در قسمت مونتاژ قطعات فعاليت خواهند کرد که اين امر منجر به توانمندسازي مددجويان مي‌شود که پس از اتمام دوران محکوميت نيز مي‌توانند در اين کارخانه مشغول به‌کار باشند و يا براي خود کسب و کار جديد ايجاد کنند.

رئيس کل دادگستري استان اردبيل ادامه داد: توانمندسازي زندانيان آثار اجتماعي مطلوبي به دنبال دارد به‌طوريکه باعث مي‌شود اين افراد پس از بازگشت به آغوش خانواده و اجتماع از انزوا دوري جسته و با اشتغال به کسب‌هاي حلال معيشت خانواده خود را تامين کرده و نيازمند به کمک ديگران نباشند.

حجت الاسلام کثيرلو بيان کرد: از کليه طرح‌هاي ايجاد اشتغال براي زندانيان حمايت مي‌کنيم؛ حفظ روحيه زندانيان و توانمندسازي آنان يکي از عوامل مهم در ايجاد يک زندگي مستقل پس از دوران محکوميت است؛ البته اشتغال مددجويان در دوران محکوميت نيز باعث مي شود تا خانواده اين افراد با مشکلات معيشتي و هزينه‌هاي سنگين زندگي مواجه نباشند و از بروز بسياري از ناهنجاري‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي جلوگيري شود.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها