عصر آذربایجان

گزارش خبر

مسولان جاي سخنراني و خطبه‌خواني مشکلات را رفع کنند

مسولان جاي سخنراني و خطبه‌خواني مشکلات را رفع کنند

1400/09/28

گروه خبر: امام جمعه اردبيل از مسولان خواست اقدام عملي براي رفع مشکلات مردم انجام دهند.

گروه خبر: امام جمعه اردبيل از مسولان خواست اقدام عملي براي رفع مشکلات مردم انجام دهند.

آيت الله سيدحسن عاملي در خطبه‌هاي نمازجمعه اردبيل خطاب به مسؤولان اظهار کرد: از مسؤولان اجرايي کشور مي‌خواهيم از خطابه‌خواني و صحبت‌هاي زياد اجتناب کنند و شايسته است مسؤولان کلاً دور خطابه خواني خط بکشند.
وي افزود: مسؤولان مرد فعال باشند نه مرد قوال؛ حال اگر عطش سخنراني اقتضاء کرد که سخنراني کنند اولاً بسيار کوتاه باشد، نشست‌هاي حساس در کشورهاي پيشرفته ده دقيقه بيشتر نيست، در عرض ده دقيقه مصوبات حساس را انجام مي‌دهند و بلند مي‌شوند و مي‌روند سراغ کار. ثانيا اگر سخنراني کردند از کلمه »بايد«  اجتناب کنند اين قطعا ملت ما را عصباني مي‌کند، تمام کار دست شماست شما حق نداريد بگوييد بايد فلان طور بشود بايد اين‌طور بشود، مردم منتظر اقدامات شما هستند نه منتظر سخنراني مملو از بايد، بايد.
امام جمعه اردبيل ادامه داد: ثالثاً در سخنراني مواظب باشيد نه به ملت اهانت شود و نه ظرفيت عظيم براي دشمن درست شود. رابعا اگر بناء سخنراني دارند، »من من« نگويند.
وي در ادامه با اشاره به تهديدات اخير اسرائيل عليه ايران گفت: اسرائيل از ديروز تهديدات عجيبي را عليه ايران شروع کرده که وقت حمله به ايران فرا رسيده و ما در سه مرحله به ايران حمله خواهيم کرد.نماينده ولي فقيه در استان اردبيل به اين تهديدات رژيم صهيونيستي واکنش نشان داد و افزود: من مي‌گويم که اولاً اينها همه جنگ رواني است که ايران شروط کمرشکن آمريکا و دولت‌هاي اروپايي را در مذاکره قبول کند ولي کور خوانده‌اند. دولت ايران هيچ وقت با دست خود ملت خود و کشور عزيز را ذليل نخواهد کرد و هيچ وقت شروط مزبور را نخواهد پذيرفت.وي تاکيد کرد: امروز زمان تهديد گذشته، فقط بندهاي برجام براي ايران معتبر است نه يک کلمه زياد نه يک کلمه کم. ثانياً فرض کنيد که اسرائيل واقعا حمله کند اين فرصت خوبي است که ايران کل منطقه را از لوث اسرائيل تطهير  کند. وقتي اسرائيل اين ببر کاغذي قادر به شکست حماس و حزب‌الله نيست چطور در برابر نيروهاي مسلح ايران که آمريکا را در منطقه به ذلت کشانده مي‌خواهد مقاومت کند.عاملي تصريح کرد: اسرائيل ناخواسته با اين سخنان خود شان ايران را در بين مسلمانان بلکه آزادگان جهان به عرش برده، چون تمام دنيا و مخصوصا ملت‌هاي مسلمان، نهايت نفرت و عداوت را با اسرائيل دارند، از ديروز تمام ملت‌هاي کشورهاي عربي خطاب به ايران کامنت مي‌نويسند که؛ "ابشري بطول سلامه يا ايران" يک نويسنده عرب گفته ظاهراً اسرائيل خيال مي‌کند در حال اجراي يک فيلم هاليوودي است.
به گزارش عصر آذربايجان به نقل از ايرنا،امام جمعه اردبيل اظهار کرد: کشورهاي عربي هم که اين تهديدات را باور کرده‌اند، گفتند؛ هم خطر اين حمله و هم خطر فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران از همه بيشتر متوجه کشورهاي عربي است و لذا ما حاضريم به طور کامل با ايران مذاکره و به‌طور کامل همکاري اقتصادي داشته باشيم تا مشکل تحريم ايران حل شود، اما دست از فعاليت‌هاي هسته‌اي بردارد و لذا امارات همکاري خود را با ايران شروع کرد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها