عصر آذربایجان

گزارش خبر

ایستادگی در برابر کفر و استکبار نقطه وحدت مسلمانان است

ایستادگی در برابر کفر و استکبار نقطه وحدت مسلمانان است

1401/06/18

عصر آذربایجان- -نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: مسلمانان از هر مذهبی نباید اختلاف داشته باشند و تنها مرزبندی موجود برای آن‌ها مرز میان اسلام و کفر باشد.

عصر آذربايجان- -نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: مسلمانان از هر مذهبي نبايد اختلاف داشته باشند و تنها مرزبندي موجود براي آن‌ها مرز ميان اسلام و کفر باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيد مهدي قريشي در خطبه هاي نماز جمعه امروز اروميه، پياده روي اربعين را نماد عظمت اسلام دانست و اظهار داشت: حماسه مسلمانان در اين ايام تودهني بزرگي به تمام جبهه کفر و نفاق است.

وي افزود: پياده روي اربعين موضوع با اهمين بالا است. اين پياده روي تسلط اسلام بر عالم را نشان داده و همين امر باعث سرافکندگي جبهه کفر است.

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي و امام جمعه اروميه، عنوان کرد: اهل بيت(ع) به عنوان پايه گذار اصلي پياده روي اربعين و قوام ماجراي عاشورا، در راه اين حماسه تلاش کردند و امروز شاهد ثمر دادن اين تلاش‌ها هستيم.

وي ادامه داد: همانطور که رهبر انقلاب در ديدار اعضاي مجمع جهاني اهل بيت(ع) تاکيد کردند، تنها مرزبندي موجود در دنيا مرز ميان کفر و اسلام است و تمام مسلمانان اعم از شيعه و سني بر محور اين امر حرکت مي‌کنند.

‌قريشي، با اشاره ه به موعد بازگشايي مدارس نيز گفت: کمک به امر تعليم و تربيت و تقويت اين  موضوع جزو رسالت‌هاي اصلي همه به ويژه مديران اجرايي و فرهنگي است.

وي ابراز داشت: براي ساختن آينده جامعه بايد حوزه تعليم و تربيت تقويت شود و راهي جز حمايت جدي از اين بخش نداريم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها