عصر آذربایجان

گزارش خبر

مديران از توليدکنندگان داخلي حمايت واقعي انجام دهند

1398/06/17

گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: مديران استاني به‌ويژه در حوزه آموزش و پرورش نسبت به حمايت واقعي از توليدات بومي اهتمام داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه اروميه، با اشاره به هفته امر به معروف و نهي از منکر، اظهار داشت: اين موضوع بسيار مهم و حساس است و قيام امام حسين(ع) نيز بر وايه اين فريضه بود. بنابراين اهميت امر به معروف و نهي از منکر بايد مورد توجه قرار گرفته و نسبت به عمل کردن به آن تلاش شود.وي، افزود: مسئولان وظيفه سنگيني در زمينه امر به معروف و نهي از منکر دارند. توجه به رعايت دين در ادارات بسيار مهم است.وي عنوان کرد: اينکه يکي از مسئولان استان در جلسه رسمي با کراوات حاضر شود جاي تعجب و تاسف دارد. اين خودباختگي مفهومي ندارد که هنگام همراهي با يک مهمان خارجي خود را به شکل آن‌ها دربياورند.وي، ادامه داد: تا زماني که امر به معروف و نهي از منکر در جامعه رواج نداشته باشد، اشرار و انسان‌هاي ناصالح به منصب خواهند رسيد.حجت‌الاسلام قريشي، ابراز داشت: در عزاداري‌ها به موضوع شناخت و محبت اهل‌بيت(ع) توجه شود تا مورد قبول و همراه با بصيرت باشد.وي، ادامه داد: در ايام عزا و به ويژه در تاسوعا و عاشوراي حسيني، بانوان به حجاب توجه کنند و همسران آن‌ها نيز با غيرت حسيني به موضوع رعايت مباني ديني اهتمام داشته باشند.امام جمعه اروميه، خطاب به عزاداران و عموم مردم، گفت: نظافت شهر را جدي بگيريم تا پاکنانان به زحمت نيفتند.وي، در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به نزديک بودن ايام بازگشايي مدارس، گفت: در اين ايام به تهيه اجناس ايراني توجه شود و به فرزندانمان استفاده از توليد داخلي را ياد دهيم.حجت‌الاسلام قريشي، خاطرنشان کرد: در سال رونق توليد وظيفه‌اي است که بر عهده داريم. دفاتر و نوشت‌افزارهاي داراي نماد ديني و ملي به کودکان آموزش مي‌دهد که به توليد داخلي تکيه کنند و از نمادهاي غربي و دشمنان دين دچري کنند.وي، ابراز داشت: اين اقدامات در روح و وجود کودکان تقويت مي‌شود و وظيفه ملي و شرعي ما حمايت از توليد داخلي و داراي نمادهاي بومي و ملي است.نماينده ولي‌فقيه در آذربابجان‌غربي، تصريح کرد: آموزش و پرورش و مسئولان استاني از توليدکنندگان ملي و بومي حمايت کنند تا دلگرم شوند و اين کارها افزايش يابند.وي، ادامه داد: تاکيد رهبر انقلاب بر حمايت از توليدکنندگان داخلي را جدي بگيريم و با همراهي و دلگرمي دادن به اين فعالان عرصه توليد داخلي مايه تشويق و همراهي آن‌ها شوند.حجت‌الاسلام قريشي، ضمن تقدير از پزشکان و فعالان عرصه درمان، گفت: بايد تلاش شود تا در جامعه ما کار پزشکي همراه با معنويت آميخته شود.وي، اضافه کرد: نبايد اين فعاليت به وسيله ثروت‌اندوزي تبديل شود. درمان بيماران وسيله‌اي براي زراندوزي عده‌اي تبدل نشود بلکه به عنوان يک وظيفه شرعي و ديني نگاه شود. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از اروم نيوز،امام جمعه اروميه، تاکيد کرد: پزشکان بايد به خدمت کردن فکر کنند نه تلاش براي مال اندوزي و ثروت اندوزي. ميزان آشنايي پزشکان و پرستاران با معارف ديني را بايد بالا برد و مسئولان مربوطه نسبت به تعمق در روايات ديني در ميان جامعه پزشکي همت بگمارند.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها