عصر آذربایجان

گزارش خبر

اقتدار و اعتماد عمومي شاخصه‌هاي اصلي نيروي انتظامي

1398/07/14

گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: نيروي انتظامي دو شاخصه اصلي آرماني بودن يعني اقتدار و اعتماد عمومي را دارا است.اگر امروز از ما مصداق عاملين به معروف و نهي از منکر را بخواهند، در صف اول نيروي انتظامي را نشان مي‌دهيم.

 آيت الله سيد حسن عاملي در خطبه‌هاي نماز جمعه اردبيل با اشاره به ارزش امنيت در جامعه اظهار کرد: تمام دستاوردهاي بشري در سايه امنيت است.
وي نيروي انتظامي را متولي اصلي‌ترين نعمت بشريت يعني امنيت دانست و گفت: ما بايد نگاه قدسي به اين نيرو داشته باشيم، نيروي انتظامي دو شاخصه اصلي آرماني بودن يعني اقتدار و اعتماد عمومي را دارا است.اگر امروز از ما مصداق عاملين به معروف و نهي از منکر را بخواهند، در صف اول نيروي انتظامي را نشان مي‌دهيم.
امام جمعه اردبيل افزود: اين مجموعه از اصلي‌ترين ذوي الحقوق جامعه ما هستند. فرهنگ تشکر و قدرداني از اين مجموعه  بايد خودش را نشان بدهد اگر اين مجموعه نباشد نزاع، درگيري، سرقت، دزدي، خيانت‌هاي مالي و ناموسي، تعدي به حقوق عامه و خاصه، شيوع مواد مخدر، مخدرات شيميايي و... جامعه را ويران مي‌کند. کافي است يکي از کاروان‌هاي شوم مواد مخدر در استان فعال شود در آن صورت خدا مي‌داند که  چه بلايي بر سر خانواده‌ها مي‌آيد.
نماينده ولي فقيه در استان اردبيل در ادامه بيان کرد: در طول تاريخ آمريکا ديده نشده که رئيس جمهور اين کشور در نشست سازمان ملل براي ملاقات با رئيس يک کشور، جامعه جهاني را واسطه کند، تلفن بدهد و از همه عجيب‌تر به اتاق رئيس جمهور ايران تلفن بزند اما جواب نشنود.
وي تصريح کرد: ما يک سال به طور يک جانبه به توافق برجام عمل و ثابت کرديم که اهل مذاکره هستيم اما ترامپ اين فرصت را هم از دست داد.
عاملي اظهار داشت: آمريکا به خوبي مي‌داند هرگونه اقدامي برعليه جمهوري اسلامي ايران عکس العمل بسيار سهمگيني خواهد داشت و از طرفي اين کشور يک الگوي ايده آل جهاني براي ملت‌هاي مظلوم خواهد بود و اين مخمصه وحشتناک را ترامپ براي آمريکا به وجود آورده و خودش مستقيما مسؤول اين بن بست است.
وي ادامه داد: جو عمومي آمريکا بر عليه جان بولتون، ترامپ را  قانع کرد که براي حفظ جايگاه خود در انتخابات آينده آمريکا او را برکنار کند. ايران بايد در يک جنگ رواني وسيع اين پيام را به ملت آمريکا برساند که برجام وسيع‌ترين محدوديت را براي ايران در موضوع توان هسته‌اي درست کرده بود و اين براي امنيت دنيا و آمريکا و منطقه بسيار خوب بود اما خروج ترامپ از برجام باعث شد اين محدوديت‌ها بشکند و ايران به سرعت به طرف اعتلاء هسته‌اي برود. نفوذ اين پيام در ملت آمريکا آنها را قوياً بر عليه ترامپ مي‌شوراند و اين مسئله صددرصد در روحيه ترامپ که شخصيت انفعالي دارد اثر مي‌گذارد.
 به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس،نماينده ولي فقيه در استان اردبيل اذعان داشت: در 5 سال گذشته عربستان ميلياردها دلار براي خريد سلاح‌هاي پيشرفته آمريکا هزينه کرده اما ذره‌اي به حال او فايده نداشته و اعتراض داخل عربستان مخصوصا نخبگان را برانگيخته است. بن سلمان همچنان که وليعهد است، از ترس کودتا وزير دفاع هم هست در نتيجه مسؤوليت همه اين شکست‌ها بر عهده اوست.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها