عصر آذربایجان

گزارش خبر

نبود برنامه کاربردی صنعت توریسم آذربایجان غربی را با مشکل مواجه کرده است

1398/12/14

چندسالی است که سازمان میراث فرهنگی استان برای احیای مکان های تاریخی و بوم گردی اقدامات و تسهیلاتی فراهم کرده ولی برنامه جدی که بتواند این خلا را جبران کند، وجود ندارد.

 صنعت گردشگري صنعتي شناخته شده دردنياست و درسال هاي اخير بيشتر کشورها از جمله کشور همسايه ما ترکيه توانسته از طريق اين صنعت به توسعه برسد و کشور خود را از طريق اين صنعت متحول کند.

کشور ما و به طبع آذربايجان غربي به دليل داشتن ميراث فرهنگي وتاريخ کهن پتانسيل بالايي دراين حوزه دارد ولي متاسفانه صنعت گردشگري ما نيز همچون ديگر بخش ها با کم کاري و خلاء هايي روبروست.

آثار تاريخي که در آذربايجان غربي ثبت جهاني شده اند ازجمله قره کليسا و تخت سليمان و وجود درياچه اروميه يک ظرفيت و پتانسيل براي توسعه گردشگري استان است.

با نزديکي به ايام عيد نوروز و رونق مسافرت و همچنين آغاز سال 2020 ميلادي که به نام اروميه شهر بين المللي گردشگري نامگداري شده، اميد مي رفت سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان براي احياي مکان هاي تاريخي و توسعه صنعت گردشگري گام هاي عملياتي بردارد ولي آنچه شاهد هستيم عدم برنامه کاربردي و عملياتي در اين حوزه است.

چندسالي است که سازمان ميراث فرهنگي استان براي احياي مکان هاي تاريخي و بوم گردي اقدامات و تسهيلاتي فراهم کرده ولي برنامه جدي که بتواند اين خلا را جبران کند، وجود ندارد.

مسئولين بايد به اين باور برسند که اتکا به منابع نفتي کوتاه مدت است و بايد برنامه درازمدت براي رونق گردشگري و جذب گردشگران داخلي وخارجي که تامين کننده منابع مالي درازمدت و اشتغال زا است، داشته باشند.

باتوجه به احياي درياچه اروميه اين موهبت الهي و هديه ناب طبيعت در سال جاري، مي توان با برنامه درست با جذب مشارکت بخش خصوصي و حفظ شرايط و قوانين کشور علاوه بر اشتغال زايي به توسعه گردشگري استان کمک کرد ولي متاسفانه در تابستاني که گذشت هيچ اقدام مثبت و موثري در اين خصوص صورت نگرفت.

سوء مديريت، نداشتن تبليغات و عدم استفاده از ظرفيت هاي گردشگري سال هاست در آذربايجان غربي ريشه کرده و باعث شده استان با داشتن چندين هزار مکان تاريخي، فرهنگي و داشتن آثار تاريخي جهاني آنگونه که بايد در اين حوزه رشد نکند.

به گزارش عصرآذربايجان به نقل از راه دانا، اميد است مسئولان براي بهبود شرايط اقتصادي استان و افزايش اشتغال زايي در بخش صنعت توريسم و گردشگري در استان مرزي آذربايجان غربي که داراي پتانسيل هاي بالايي در اين باره است، تلاش و کوشش مضاعفي داشته و به رونق اين صنعت بيافزايند.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع