عصر آذربایجان

گزارش خبر

با خانه‌نشینی و خودقرنطینگی وضعیت عادی را به اردبیل بازگردانیم

1398/12/25

گروه خبر: رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت: اردبیل در بحث ابتلا به کروناویروس در وضعیت حادی به سر می‌برد که ضروری است همشهریان با خانه‌نشینی و خود قرنطینگی این وضعیت را به حالت عادی بازگردانند.

مجيد محمدغريباني، اظهار کرد: اپيدمي کروناويروس در اردبيل که قسمت اعظمي از جامعه را درگير خود کرده به طور فزاينده‌اي به پيش مي‌رود و به نظر مي‌رسد در روزهاي آينده ازدياد مراجعات و گسترش بيماري را شاهد خواهيم بود.

وي با اشاره به اينکه در صورت گسترش بيش از اندازه بيماري توان درماني و کادر بيمارستاني استان اردبيل توان پاسخگوئي به اين تعداد از مبتلايان را در روزهاي آينده نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: منحني ابتلا به کرونا در اردبيل همچنان در شيب صعودي است و بايد با اتخاذ تدابير مناسب از سوي مسئولان و شهروندان روند پيشرفت اين بيماري را کند نماييم.

رئيس مرکز حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان اردبيل ادامه داد: هر قدر همشهريان با کنترل، خانه‌نشيني و خود قرنطينگي به کاهش اين روند کمک کنند به همان ميزان مي‌توانيم با امکانات موجود درماني بيماران را مداوا کنيم.

غريباني ازدحام بيماران در مراکز درماني را سبب کاهش کيفيت خدمات‌رساني دانست و بيان کرد: هر قدر زمان بستري افراد مبتلا افزايش يافته توان بدني‌شان نيز کاهش مي‌يابد پس بهترين راهکار براي مقابله بر اين ويروس خانه‌نشيني و قرنطينه است تا زنجيره ابتلا قطع شود.

وي راهکار برون‌رفت از وضعيت قرمز را خانه‌نشيني و خودقرنطينگي اعلام کرد و گفت: در کنار تمام اين تدابير دولتمردان و مسئولان نيز بايد با جديت بيشتر جديت و اعمال برخي محدوديت‌هاي اجتماعي به کاهش ابتلا کمک کرده و زمينه‌اي را فراهم کنيم تا در کمتر از دو ماه آينده وضعيت عادي را در استان شاهد باشيم.

به گزارش عصرآذربايجان به نقل از ايسنا، غريباني تصريح کرد: اگر به مرحله حاد و بحراني در اين وضعيت برسيم، ممکن است بيمارستان صحرايي نيز ايجاد شود که اميدواريم مردم فهيم اردبيل با درک حساسيت موضوع و با مراقبت‌هاي اجتماعي زمينه سهل و آساني را براي پرستاران و پزشکان در مقابله با اين ويروس فراهم آورند.

وي ادامه داد: برنامه‌ريزي‌ها براي ايجاد اين بيمارستان در سطح عالي انجام شده اما آنچه که مي‌تواند ما را از اين بحران نجات دهد آگاهي همشهريان در قطع زنجيره ابتلاست.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها