عصر آذربایجان

گزارش خبر

تکميل مرمت پل تاريخي قيزکورپوسي شهرستان کوثر

سيري در استان ها

1399/02/28

گروه سيري دراستانها: مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان اردبيل گفت:‌ مرمت قيزکورپوسي که متعلق به دوره ساساني بوده و از ارزشمندترين بناهاي تاريخي استان به شمار مي ‌رود در حوزه ميراث فرهنگي شهرستان کوثر امسال در دستور کار است.

گروه سيري دراستانها: مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان اردبيل گفت:‌ مرمت قيزکورپوسي که متعلق به دوره ساساني بوده و از ارزشمندترين بناهاي تاريخي استان به شمار مي ‌رود در حوزه ميراث فرهنگي شهرستان کوثر امسال در دستور کار است.
نادر فلاحي در جلسه بررسي پروژه‌هاي اولويت‌دار ميراث فرهنگي شهرستان کوثر اظهار کرد: با توجه به اينکه روند توسعه گردشگري در شهرستان کوثر کندتر از شهرستان‌هاي ديگر بوده است اولويت کاري اداره کل در راستاي توسعه متوازن گردشگري در استان آغاز پرو‌ژه‌هاي مختلف در حوزه‌ گردشگري شهرستان کوثر است.
وي از احداث سرويس بهداشتي در دربند مشکول خبر داد و گفت: تکميل ساماندهي محوطه داش حامامي، اتمام مرمت و احياي پل تاريخي فيروزآباد و مرمت قيزکورپو‍سي که متعلق به دوره ساساني بوده و از ارزشمندترين بناهاي تاريخي استان به شمار مي‌رود در حوزه ميراث فرهنگي شهرستان کوثر امسال در دستور کار است.مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان اردبيل بيان کرد: يکي از موضوعات مهم تعيين تکليف آبگرم شهرستان کوثر است که براي توسعه و ارتقاي خدمات اين آبگرم از ظرفيت سرمايه‌گذاري بخش خصوصي استفاده خواهيم کرد.فلاحي افزود:‌ وجود سد کوثر زمينه مناسبي براي توسعه گردشگري آبي در منطقه را فراهم آورده که با توجه به آب و هواي مطبوع و طبيعت بکر منطقه مي‌تواند مقصد گردشگري مناسبي براي گردشگران در طول سال باشد.وي در حوزه صنايع دستي با توجه به ظرفيت اين شهرستان اقدامات اداره کل ميراث فرهنگي را در شهرستان کوثر تجهيز کارگاه‌هاي تراش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه‌قيمتي و برپايي بازارچه دائمي صنايع دستي عنوان کرد.
مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان اردبيل با اشاره به اجراي چندين دوره جشنواره گردشگري چمچه‌خاتون در اين شهرستان و استقبال خوب گردشگران يادآور شد: امسال نيز برپايي جشنواره‌هاي مختلف با هدف معرفي آداب و رسوم و جاذبه‌هاي گردشگري در قالب طرح زمستان بيدار در دستور کار اين اداره کل قرار دارد.فلاحي از اختصاص ناوگان خودرويي جديد و تجهيز اداره شهرستان در سال جديد خبر داد و افزود:‌ اميدواريم با حمايت‌هاي منتخب مردم در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار ساعي شهرستان شاهد رونق اقتصادي شهرستان کوثر از طريق گردشگري و صنايع دستي باشيم.به گزارش عصر آذربايجان به نقل از ايسنا،شهرستان کوثر در حد فاصل شهرهاي اردبيل خلخال، ميانه و تالش واقع شده و مرکز آن شهر گيوي است، داراي آب و هواي کوهستاني سرد در زمستان، خنک و مطبوع در ساير فصول سال است کوه هاي باغرو و گيلداغ اين شهرستان را احاطه کرده است و رودهاي قزل اوزن، سنگوارچاي، آرپاچاي و گيوي چاي از رودهاي مهم آن محسوب مي شود.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها