عصر آذربایجان

گزارش خبر

روزانه تست بیش از 1000نفر جدید در آذربایجان شرقی مثبت می‌شود

روزانه تست بیش از 1000نفر جدید در آذربایجان شرقی مثبت می‌شود

1400/01/29

عصر آذربایجان - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش موارد مثبت بیماری و افزایش درصد مثبت تست‌های کرونا در استان خبر داد و گفت: روزانه 1000مبتلای جدید در استان شناسایی می‌شود.

عصر آذربايجان - معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز از افزايش موارد مثبت بيماري و افزايش درصد مثبت تست‌هاي کرونا در استان خبر داد و گفت: روزانه 1000مبتلاي جديد در استان شناسايي مي‌شود.

عباسعلي درستي با اشاره به اينکه وضعيت کرونايي استان در اين روزها با افزايش موارد بستري حادتر شده است اظهار داشت: هم اکنون بيش از 1400 نفر بيمار کرونايي در بخش‌هاي مختلف بيمارستان‌هاي استان بستري هستند.

وي با بيان اينکه بخش‌هاي ويژه و ICU بيمارستان‌هاي استان با تمام ظرفيت در حال ميزباني از کرونايي هاي بدحال هستند، افزود: بيش از 100 نفر به دليل وخامت تنفسي تحت ونتيلاتور و دستگاه تنفس مکانيکي هستند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز با ابراز تأسف از اينکه تعداد فوتي کرونا در استان آذربايجان شرقي در حال افزايش است، گفت: فوتي‌هاي استان که به يک يا دو نفر و حتي در برخي روزهاي انتهايي سال 99 به صفر رسيده بود، اکنون روزانه 17 يا 18 نفر فوتي داريم و اين عدد احتمالاً افزايش يابد.

وي از افزايش موارد مثبت بيماري و افزايش درصد مثبت تست‌هاي کرونا در استان خبر داد و افزود: روزانه 1000 مبتلاي جديد شناسايي مي‌شود.

درستي، با اشاره به اينکه رعايت دستورالعمل‌ها و پايبندي به محدوديت‌ها در آذربايجان شرقي به حد کافي نيست، ابراز داشت: اميدوارم همه دست به دست هم دهند و زنجيره شيوع کرونا را قطع کنيم.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر دليل تأخير زياد در اعلام جواب تست کرونا، ضمن عذرخواهي از مردم به دليل اين تأخير ناخواسته، خاطر نشان کرد: اين تأخير به اين دليل است که تعداد نمونه‌ها بيش از ظرفيت آزمايشگاه است ضمن اينکه در روزهاي اخير هم اقداماتي براي افزايش ظرفيت انجام داديم.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز در پاسخ به سوال ديگري در مورد افرادي که علايم کرونا دارند ولي تست آنها منفي است گفت: در 30 تا 40 درصد موارد با وجود ابتلاي فرد به کرونا، تست منفي است ولي در سي‌تي‌اسکن، درگيري ريه را نشان مي‌دهد که اين امر نشان مي‌دهد، اگر افرادي علايم کرونا داشته باشند، بايد قرنطينه را رعايت کنند و از سرايت به سايرين جلوگيري کنند.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها