عصر آذربایجان

گزارش خبر

۷۰۰ هزار نفر در مناطق حاشیه نشین آذربایجان غربی زندگی می کنند

معاون استاندار آذربایجان غربی:

1399/02/28

عصر آذربایجان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۷۰۰ هزار نفر در مناطق حاشیه نشین استان زندگی می کنند که امسال این مناطق ساماندهی می شود.

عصر آذربايجان- معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي گفت: در حال حاضر ??? هزار نفر در مناطق حاشيه نشين استان زندگي مي کنند که امسال اين مناطق ساماندهي مي شود.

 علي مصطفوي دوشنبه در جلسه شوراي فرهنگ عمومي مقابله با کرونا الگويي براي تحقق جهش توليد استان اظهارکرد: هم اکنون ? دفتر تسهيل گري در مناطق حاشيه شهر اروميه براي ساماندهي مناطق حاشيه نشين راه اندازي شده است.

وي با تاکيد بر اينکه بايد اقدامات فرهنگي ويژه براي اين قشر با راهبري دفاتر تسهيل گري در جلسات شوراي فرهنگ عمومي استان برنامه ريزي صورت گيرد عنوان کرد: با توجه به تفاوت تعريف سکونتگاه غيررسمي با حاشيه نشيني و تفاوت سطح اقتصادي حاشيه نشين ها با ساکنان سکونتگاه‌هاي غيررسمي از نظر اجتماعي، حاشيه نشيني مساله اصلي به شمار مي‌رود و اگر مديريت نشود به آسيب اجتماعي تبديل مي‌شود.

مصطفوي با اشاره به تاکيد رهبر معظم انقلاب بر تحقق شعار جهش توليد در کشور گفت: براي جامه عمل پوشاندن به اين فرمايشات بايد اقدامات مؤثر فرهنگي براي استفاده از کالاهاي داخلي و ايجاد جهش توليد انجام شود.

وي با بيان اينکه تقويت فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا و ترويج فرهنگ مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها از جمله ديگر عوامل مهم فرهنگي براي ايجاد جهش توليد است بر انجام فعاليت‌هاي مختلف فرهنگي در سياست‌هاي مختلف جمعيتي و مديريت فضاي مجازي تاکيد کرد.

وي اضافه کرد: تبليغ کالاهاي ايراني و فرهنگ سازي مؤثر براي استفاده از آن، تشديد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان و ايجاد توجه عمومي به استفاده نکردن از کالاهاي قاچاق، تشويق سرمايه گذاران داخلي مقيم خارج با تلاش رسانه‌اي براي حضور در کشور و سرمايه گذاري در داخل کشور و استان از مهمترين اقدامات براي تحقق جهش توليد است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي خاطرنشان کرد: همچنين زمينه سازي براي مهاجرت معکوس به ويژه از شهرها به روستاها از جمله اقداماتي است که مي‌شود در جلسات شواي فرهنگ عمومي استان براي آن برنامه ريزي و راهکارهاي مناسب ارائه کرد.

وي با اشاره به اينکه اقدامات فرهنگي مورد نياز استان در سال جاري بايد اولويت بندي شده و طبق نظر شوراي فرهنگ عمومي براي اجراي آنها برنامه ريزي کرد، اظهار داشت: توجه به امر مهم وحدت و انسجام ملي با توجه به اهتمام ويژه مردم در اين حوزه طي روزهاي مبارزه با بيماري کرونا و استفاده از آن در راستاي ارتقاي سرمايه اجتماعي از جمله مهمترين اقداماتي است که بايد مورد تمهيد شوراي فرهنگ عمومي قرار گيرد.

مصطفوي با تاکيد بر اجراي هفته‌هاي فرهنگي در کشورهاي همسايه در معرفي قابليت‌هاي فرهنگي آذربايجان غربي، اضافه کرد: برنامه ريزي ها براي اجراي هفته‌هاي فرهنگي مربوط به استان در کشورهاي همسايه از موارد مهمي است که مي‌تواند در شناساندن فرهنگ متعالي منطقه به کشورهاي همسايه مؤثر باشد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي توجه ويژه به آثار مثبت و منفي استفاده از فضاي مجازي و اقدامات مؤثر در راستاي کنترل اين بخش، احياي بنياد فرهنگي و ادب آذربايجان را از ديگر اولويت‌هاي شوراي فرهنگ عمومي استان عنوان کرد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها