عصر آذربایجان

گزارش خبر

رکورد تزریق واکسن کرونا در اردبیل شکسته شد

رکورد تزریق واکسن کرونا در اردبیل شکسته شد

1400/05/06

عصر آذربایجان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در حال حاضر رکورد تزریق واکسن در اردبیل شکسته شده و روزانه به طور میانگین 7هزار و 860دوز واکسن در استان تزریق می‌شود.

عصر آذربايجان- رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل گفت: در حال حاضر رکورد تزريق واکسن در اردبيل شکسته شده و روزانه به طور ميانگين 7هزار و 860دوز واکسن در استان تزريق مي‌شود.

  با حضور مسئولان و دستگاه‌هاي اجرايي استان، جلسه‌اي با محوريت اجراي طرح واکسيناسيون  و برگزاري برنامه‌هاي ماه محرم با شرايط کرونايي در اردبيل برگزار و هر کدام از حاضران نسبت به ارائه گزارشات و عملکرد خود به نقطه‌نظراتي پرداختند.

 آغاز واکسيناسيون گروه سني 55 تا 60 در اردبيل

شهرام حبيب‌زاده، رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل صبح امروز در اين مراسم از شکسته شدن رکورد تزريق واکسن در اردبيل خبر داد و اظهار داشت: هم‌اکنون روزانه به طور ميانگين 7 هزار و 860 دوز واکسن در استان اردبيل و بين گروه‌هاي سني اعلام شده تزريق مي‌شود که تلاش و جديت ما بر اين است تا آخر هفته تزريق واکسن را به 10 هزار دوز افزايش دهيم تا گرو‌ه‌هاي جمعيتي بيشتر تحت پوشش قرار گيرد.

وي بيان کرد: هم‌اکنون استان اردبيل با وضعيت خطرناکي مواجه است، به طوري که با خيز پنجم کرونا و بستري شدن 417 نفر در استان اردبيل بر اثر ابتلا به دلتا کرونا مواجه هستيم که شرايط نامناسب و اسفباري را ايجاد کرده و درصدد هستيم تا بخش‌هاي جديدي را براي بستري بيماران کرونايي ايجاد کنيم.

حبيب‌زاده اظهار کرد: سعي و تلاش ما بر اين است تا رفع کمبودهاي تخت بيمارستاني اقدامات لازم را انجام داده و بخش‌هاي جديدي را براي بستري بيماران کرونايي ايجاد کنيم.

وي تصريح کرد: روزانه به طور متوسط در بيمارستان 50 نفر بيمار کرونايي و در بيمارستان امام رضا به تعداد 100 نفر بستري داريم که ارائه خدمات به بيماران را انجام مي‌دهند تا بيماران به صورت سرپايي درمان شوند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل ادامه داد: واکسيناسيون گروه‌هاي سني مختلف با سرعت در حال اجراست و از امروز واکسيناسيون گروه سني 55 تا 60 سال نيز در سطح استان آغاز شد.

حبيب‌زاده اظهار کرد: 75 درصد واکسن وارد شده به استان تزريق شده و خوشبختانه به اندازه کافي واکسن در شهرهاي استان داريم که اميد مي‌رود سرعت تزريق واکسن به صورت مناسب و سرعت قابل قبول باشد.

وي تصريح کرد: تزريق واکسن بين گروه‌هاي سني 50 تا 55 سال با جديت و سرعت خوبي در حال اجراست که در مناطق روستايي و شهري تزريق و با فرآيند مناسبي در حال اجراست.

 اجراي طرح واکسيناسيون معلمان در اردبيل

احمد ناصري، مديرکل آموزش و پرورش استان اردبيل نيز از آغاز طرح واکسيناسيون معلمان خبر داد و گفت: در طول مرداد ماه اجراي اين طرح در مرکز تجميعي مشخص واکسيناسيون اين دو گروه و در دو مرحله در طي 20 روز انجام مي‌شود تا مديران و معلمان خود را براي آغاز سال تحصيلي جديد آماده کنند.

وي بيان کرد: يکي از اهداف مهم بازگشايي مدارس با تحصيل حضوري دانش‌آموزان است که به همين منظور با برنامه‌ريزي و اطلاع‌رساني به صورت دقيق درصدد هستيم به اهداف مورد نظر دست يافته و مشکلات و موانع موجود در اين زمينه را برطرف‌سازي کنيم.

مديرکل آموزش و پرورش استان اردبيل ادامه داد: در حال حاضر برنامه‌اي براي واکسيناسيون دانش‌آموزان اعلام نشده و در صورت نياز از طريق ستاد ملي کرونا و وزارت بهداشت در اين زمينه اطلاع‌رساني مي‌شود.

ناصري بيان کرد: در کنار معلمان و مديران مدارس، رانندگان سرويس‌هاي مدارس نيز در شهريورماه واکسينه مي‌شوند تا مقدمات تحصيل حضوري دانش‌آموزان در سال تحصيلي 1400 فراهم آيد.

مديرکل آموزش و پرورش استان اردبيل بيان کرد: تا شروع سال تحصيلي جديد برنامه‌ريزي و ارزيابي با اعلام وزارت آموزش و پرورش و ستاد کرونا براي تشکيل کلاس‌ها به صورت حضوري - مجازي در دستور کار قرار گرفته است.

 دسته‌گرداني و پخش نذري در ايام محرم ممنوع شد

در ادامه بابک نخستين، معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان اردبيل با اعلام محدوديت‌هاي ايام محرم گفت: دسته‌گراني روزانه و شبانه و مراسم داخل بازار مسقف ممنوع اعلام شده و و تصميمات لازم براي برگزاري اين مراسم با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي در دستور کار قرار گرفته است.

وي بيان کرد: برنامه‌هاي ماه محرم با محدويت تعداد و زمان برگزاري و تهويه مناسب برگزار و تأمين سلامتي شهروندان در کنار برگزاري مراسم عزاداري اباعبدالله‌الحسين(ع) اولويت برگزاري آيين ماه محرم خواهد بود.

نخستين ادامه داد: برگزاري مراسم عزاداري بدون تعطيلي و رعايت حدأکثري دستورالعمل‌هاي بهداشتي در دستور کار است و امسال برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي توزيع غذا و نوشيدني ممنوع بوده و توزيع ماسک يا برگزاري کمپين نذر ماسک با رعايت فاصله‌گذاري و پرهيز از تجمع عزاداران انجام مي‌شود.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها