عصر آذربایجان

گزارش خبر

خود سانسوری آفت طرح هرگونه ایده و فکر جدید است

خود سانسوری آفت طرح هرگونه ایده و فکر جدید است

1400/06/25

عصر آذربایجان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مدیران، سیاست مداران و حکمرانان جامعه باید سطح تحمل خود را ارتقاء دهند تا شاهد رشد و توسعه جامعه باشیم و در عین حال خودسانسوری آفت طرح هرگونه ایده‌ و فکر جدید است.

عصر آذربايجان- مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي گفت: مديران، سياست مداران و حکمرانان جامعه بايد سطح تحمل خود را ارتقاء دهند تا شاهد رشد و توسعه جامعه باشيم و در عين حال خودسانسوري آفت طرح هرگونه ايده‌ و فکر جديد است.

پنجمين دوره جشنواره مطبوعات استان با محوريت کرونا عصر امروز با تقدير از برگزيدگان اين جشنواره در محل اداره کل ارشاد اسلامي استان به کار خود پايان داد.

سيدقاسم ناظمي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربايجان شرقي با تاکيد بر اين که "تاب آوري رسانه‌ها"، بايد تقويت شود، اظهارداشت: در تاريخ هميشه پيام آوران و کساني که خبر آورده اند مورد تهديد واقع شده اند، حتي امروزه نيز وقتي در کشوري کودتا و جنگ مي‌شود مراکز رسانه‌اي ابتدا تسخير و مورد تهديد واقع مي‌شوند.

وي تصريح کرد: مديران، سياست مداران و حکمرانان جامعه بايد سطح تحمل خود را ارتقاء دهند تا شاهد رشد و توسعه جامعه باشيم، رشد زماني اتفاق خواهد افتاد که جامعه اي گرفتار رخوت رسانه اي نباشد.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربايجان شرقي با بيان اين که تاب آوري و تحمل زمام داران از رسانه ها هر روز محدودتر مي‌شود، يادآور شد: رسانه‌ها نبايد براي گفتن حرف خود با مشکل روبرو شوند، خود سانسوري آفت طرح هرگونه ايده و فکر جديد است.

وي اذعان داشت: تا خبرها منتشر نشود دمل‌هاي چرکين نامربوط ادارات و سازمان ها بر طرف نمي‌شود، نظام اسلامي ما با خون هزاران شهيد اعتبار خود را کسب کرده است و به ارزش هايي مقيد است و نبايد با اشتباه يک فرد اعتماد مردم به کل نظام از بين برود.

ناظمي در توصيه اي به خبرنگاران ابرازداشت: خبرنگاران بايد مقيد به اخلاق رسانه اي باشند، رسانه افکار عمومي جامعه را شکل مي‌دهد و ممکن است يک نقطه، ويرگول و تيتر غلط موجب زيان‌هاي جدي به جامعه شود و حدود قانوني و اخلاقي بايد رعايت شود، همچنين مديران بايد مدارا کنند.

وي با اشاره به اين که رسانه شکل و قواره يک جامعه را تثبيت مي‌کند، افزود: ذهنيت از کره شمالي و جنوبي که ما داريم محصول رسانه‌هاست و شايد اگر رسانه‌ها نبودند ما نگاهي متفاوت تر داشتيم.

اين مقام ارشد فرهنگي استان آذربايجان شرقي تصريح کرد: براي تصويرسازي و ذهنيت ساختن از تبريز و آذربايجان بايد رسانه‌ها و مديران ما همراهي و همکلري کرده و تصوير مثبتي از اين استان به دنيا مخابره شود.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربايجان شرقي خاطرنشان ساخت: مديران و رسانه‌ها مکمل هم در يک جامعه توسعه يافته هستند، ما نيز بايد با اين ديدگاه به سمت تحقق جامعه اخلاقي، انساني و توسعه يافته با مباني اسلامي و شرعي گام برداريم.

سنگ‌اندازي نهادهاي فرهنگي در برابر رسانه‌ها

مرتضي شفيعي مديرعامل خانه مطبوعات استان هم در ابتداي اختتاميه اين جشنواره با قدرداني از اهالي رسانه استان در توجه به آگاهي بخشي بهداشتي در دوران شيوع کرونا، گفت: در دوران کرونا دوره‌هاي آموزشي به صورت مجازي و با استقبال اهالي رسانه در سراسر استان برگزار شده و خواهد شد.

وي خاطرنشان ساخت: ضمن قدرداني از سازمان ها و نهادهاي همراه، بايد انتقادي نيز داشته باشم از برخي نهادهاي فرهنگي استان که با داشتن بودجه چندين برابري نسبت به اداره کل ارشاد استان ولي توجهي به جشنواره نداشته و سنگ اندازي‌هايي در اين مسير داشتند.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها