عصر آذربایجان

گزارش خبر

اولين خانه صنايع‌دستي آذربايجان‌غربي افتتاح شد

اولين خانه صنايع‌دستي آذربايجان‌غربي افتتاح شد

1403/03/20

گروه سيري در استان ها: با حضور محمدصادق معتمديان، استاندار آذربايجان غربي اولين خانه صنايع‌دستي استان در مدرسه هدايت اروميه افتتاح شد.

به گزارش عصر آذربايجان،مراسم افتتاحيه اولين خانه صنايع‌دستي آذربايجان غربي با حضور محمدصادق معتمديان استاندار، ياسر رهبردين معاون هماهنگي امور عمراني استاندار، مرتضي صفري، مديرکل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان غربي، غلام‌حسين عماري، فرماندار اروميه و جمعي از مسئولان و هنرمندان صنايع‌دستي در مدرسه هدايت اروميه به بهره‌برداري رسيد.
مديرکل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان غربي در اين مراسم اظهار کرد: مدرسه هدايت اروميه يک بناي قاجاري با يک هزار و 500 مترمربع است که سال گذشته با عنايت استاندار آذربايجان غربي تحويل اين اداره‌کل شد که اين اقدام استاندار يک خدمت و لطف بزرگ به فرهنگ و هنر به مردم استان بود که سال‌ها در اذهان باقي خواهد ماند.مرتضي صفري افزود: مدرسه هدايت اروميه يکي از بناهاي فاخر استاناست که داراي تزئينات بي‌نظيري بوده که پس از مرمت تبديل به اولين خانه صنايع‌دستي استان شده که بخشي از آن به‌عنوان موزه صنايع‌دستي و بخشي نيز به محلي براي برگزاري دوره‌هاي آموزش صنايع‌دستي اختصاص يافته است.وي گفت: همچنين مدرسه هدايت در حال حاضر تبديل به پاتوقي براي هنرمندان استان در حوزه شعر، ادبيات، سينما و ... شده که برنامه‌هاي فرهنگي و هنري خود را در آن برگزار مي‌کنند.
استاندار آذربايجان غربي گفت: راه‌اندازي اولين خانه صنايع‌دستي استان در مدرسه هدايت اروميه يک گام مثبت براي حمايت از هنرمندان و توسعه صنايع‌دستي در استان است و نيز بازارچه دائمي صنايع‌دستي در اين مدرسه ايجاد شود. محمدصادق معتمديان در اين مراسم اظهار کرد: با همت اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان غربي، مرمت مدرسه هدايت اروميه در حداقل زمان انجام شده و اکنون به مکاني براي گرد هم آمدن هنرمندان صنايع‌دستي و آموزش رشته‌هاي صنايع‌دستي شده است.وي افزود: همچنين يک بازارچه دائمي صنايع‌دستي در مدرسه هدايت اروميه راه‌اندازي شود تا گردشگران هنگام بازديد از اين مکان تاريخي بتوانند از صنايع‌دستي استان نيز خريد کنند.استاندار آذربايجان غربي ادامه داد: در حوزه صنايع‌دستي دو اولويت کاري تعريف شده است که در گام نخست حفظ رشته‌هاي صنايع‌دستي استان بوده که جزو هويت آذربايجان غربي است و با برگزاري دوره‌هاي آموزشي رسيدن به اين مهم امکان‌پذير است‌.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها