عصر آذربایجان

گزارش خبر

مردم را در تصميمات اقتصادي دولت سهيم مي‌کنيم نه غافلگير

مردم را در تصميمات اقتصادي دولت سهيم مي‌کنيم نه غافلگير

1400/08/30

گروه خبر: رئيس جمهور با اشاره به تحريم هاي ظالمانه عليه ملت ايران، تصريح کرد: ما نبايد تحريم را مانع جدي فرض کنيم. دشمنان نمي‌خواهند کشور ما رشد کند، اما اتفاقا آنجايي که تحريم و تهديد داشتيم مانند صنايع دفاعي بيشتر رشد کرديم و معلوم مي‌شود اگر بخواهيم مي توانيم از مشکلات عبور کنيم.

گروه خبر: رئيس جمهور با اشاره به تحريم هاي ظالمانه عليه ملت ايران، تصريح کرد: ما نبايد تحريم را مانع جدي فرض کنيم. دشمنان نمي‌خواهند کشور ما رشد کند، اما اتفاقا آنجايي که تحريم و تهديد داشتيم مانند صنايع دفاعي بيشتر رشد کرديم و معلوم مي‌شود اگر بخواهيم مي توانيم از مشکلات عبور کنيم.

 آيت الله دکتر سيد ابراهيم رئيسي در ديدار با فرهيختگان اين استان با ابراز خوشحالي از ديدار با نخبگان، اساتيد دانشگاه، دانشجويان و دانش آموزان اين استان، گفت: بنده براي شما جوانان ارزش زيادي قائل هستم و شما نيز ارتباط خود با دولت را حفظ کنيد.
رئيس جمهور با بيان اينکه توجه به هنر در دانشگاه ها و مدارس مهم است، افزود: در پيام اخير رهبر معظم انقلاب براي اعضاي جديد شوراي عالي انقلاب فرهنگي توجه به هنر از موضوعات مهم بود. شوراي عالي انقلاب فرهنگي قرارگاه اصلي فعاليت هاي هنري انقلاب است.
دکتر رئيسي گفت: ما از زنجان چهره هاي فرهيخته اي مانند شيخ اشراق داشتيم که چهره شان در جهان اسلام مي‌درخشد.
دکتر رئيسي با اشاره به نقش بنياد ملي نخبگان براي شناسايي نخبگان و نيز معرفي آنها به مردم گفت: تاسيس اين بنياد از ابتکارات رهبري است که بايد در اين دولت آن را فعال تر کنيم.
آيت الله رئيسي ضمن تاکيد بر ظرفيت هاي استان زنجان گفت: اقتصاد ديجيتال و مجازي مي‌تواند در اين استان فعال شود. دانشگاه بايد در کنار صنعت، کشاورزي و معدن باشد. اين نمي شود که دانشگاه از صنعت فاصله داشته باشد. بازار بايد علمي فعاليت کند و نظام اقتصادي کشور هم بايد علمي باشد.
دکتر رئيسي ادامه داد: عملکرد دولت سيزدهم تحول محور و بر اساس عدالت بر مبناي بيانيه گام دوم انقلاب است.
رئيس جمهور با تاکيد بر لزوم حل مشکلات با روحيه انقلابي گفت: ما بايد نظام اقتصادي کشور را اصلاح کنيم و اين اصلاح حتما با نظر نخبگان و اقناع مردم است، دولت در اين زمينه شوک اقتصادي وارد نخواهد کرد و در اجراي تصميمات و جراحي هاي اقتصادي مردم را غافلگير نمي‌کنيم.
آيت الله رئيسي در پاسخ به درخواست تعدادي از قهرمانان ملي در رشته هاي مختلف براي رفع مشکل استخدام و مسکن آنان گفت: توجه به مسکن و استخدام قهرمانان خارج از عدالت نيست زيرا آنها روي سکوها نام و پرچم ايران را به اهتزاز در آوردند.
به گزارش  عصر آذربايجان به نقل از ايرنا،دکتر رئيسي همچنين تاکيد کرد: مسکن يکي از نيازهاي اساسي کشور است و اگر ساخت مسکن رونق نگيرد، عقب افتادگي زيادي ايجاد خواهد شد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها