عصر آذربایجان

گزارش خبر

امروز مردم ایران اسلامی قدردان ارتشیان و دیگر نیروهای مسلح هستند

امروز مردم ایران اسلامی قدردان ارتشیان و دیگر نیروهای مسلح هستند

1401/01/29

عصر آذربایجان- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: نیروهای مسلح در ایران اسلامی مصداق بارز و کامل اخلاص، اقتدار و عزت هستند.

 حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمهدي قريشي صبح امروز در مراسم رژه نيروهاي مسلح به مناسبت روز ارتش در اروميه اظهار داشت: توطئه دشمنان در ايجاد تفرقه ميان ارتش و مردم در دوران انقلاب اسلامي با تدبير و کياست امام خميني(ره) شکست خورد و با اين اقدام نيک، ارتش به عنوان نيرويي مردمي و مقتدر شناخته شد.

وي افزود: اگر از خودگذشتگي ارتش در دوران انقلاب اسلامي و دفاع مقدس نبود، امروز نه خبري از نظام اسلامي بود و نه امنيت و آرامش در کشور را شاهد بوديم. امروز مردم ايران اسلامي قدردان ارتشيان و ديگر نيروهاي مسلح هستند.

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي و امام جمعه اروميه عنوان کرد: تفاوت اصلي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با ديگر کشورها، داشتن روحيه الهي و جندالله بودن آن‌هاست.

وي ادامه داد: بايد به اين نکته توجه داشت که نگاه مکتب اسلام و دين به نيروهاي مسلح در تمام نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران تجلي يافته و اين مصداق بارز و کامل ايستادگي در برابر شيطان است.

قريشي بيان داشت: نهايت و اوج هدف نيروهاي مسلح دفاع از مردم است ولي نيروهاي مسلح در کشور ما هدف بزرگتري دارند که همان استقرار قدرت الهي و اسلامي در سراسر جهان است و اين مايه افتخار براي تمام مردم است.

وي گفت: نمود و بروز روحيه الهي در نيروهاي مسلح کشورمان در نسبت و رابطه ميان نيروها با فرماندهان متجلي است. رابطه صميميت و عاشقي ميان فرماندهان نيروهاي مسلح با رهبر انقلاب اسلامي به عنوان فرمانده کل قوا به نيکي و زيبايي ديده مي‌شود.

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي و امام جمعه اروميه، خاطرنشان کرد: در رژيم طاغوت و در ديدارهاي فرماندهان نيروهاي مسلح با شاه به طور کامل نشان دهنده تکبر و خباثت فرد بود و دستبوسي از روي هواي نفس است، اما امروز در ديدارهاي فرماندهان با رهبر انقلاب آنچه حاکم است به معناي واقعي کلمه عطوفت و عشق است که بايد شاکر اين نعمت عظيم باشيم.

وي در پايان سخنان خود گفت: نيروهاي مسلح در ايران اسلامي مصداق بارز و کامل اخلاص، اقتدار و عزت هستند.

جان‌فشاني ارتش در دوران مختلف تجلي ولايتمداري است

در ابتداي اين مراسم، فرمانده قرارگاه منطقه‌اي شمالغرب ارتش در سخناني با اشاره به از خود گذشتنگي و جان‌فشاني نيروهاي ارتش در کنار ديگر نيروهاي مسلح، اظهار داشت: راهبرد نظامي قوي نظام اسلامي در تاسيس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و بسيج مستضعفين نشان داد که اراده براي تقويت قدرت نظامي در نظام اسلامي ما بالا است.

امير سرتيپ دوم «علي حاجيلو» افزود: نقش ارتش از روزهاي اول انقلاب اسلامي تا امروز در مواقع مهم امنيتي و دفاعي غيرقابل انکار است. دفاع جانانه ارتشيان در کنار ديگر نيروهاي مسلح نشانه‌اي از عظمت اين نيروها با درايت و هدايت امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

وي عنوان کرد: عمليات‌هاي دوران جنگ تحميلي که با راهبري و اقتدار ارتش انجام شد، مهر تاييدي بر اقتدار و عظمت اين نيرو در ايام گذشته و امروز است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌اي شمالغرب ارتش، بيان داشت: رهبر انقلاب اين نکته را تاييد فرمودند که اقدامات ارتش در برابر دشمنان مصداق اشداء علي الکفار و اقدامات مردم دوستانه در ايام بلاياي طبيعي نيز نشانه رحماء بينهم است و اين افتخار بزرگي براي ارتش است که در منظر ولي امر مسلمين جهان چنين تعابيري را صاحب باشد.

وي گفت: رشد و توسعه ارتش در کنار ساير نيروهاي مسلح در حوزه آمادگي رزمي و تحرک و ساختار سازماني به عنوان پاسخگوي نياز عملياتي روز نظام اسلامي موجب رضايت رهبري انقلاب از عملکرد نيروي زميني است که تمام اين موارد موهبت الهي و در راستاي صيانت از قرآن، اسلام و هم ميهنان عزيزمان است.

رژه اقتدار يگان‌هاي مختلف ارتش جمهوري اسلامي ايران مستقر در استان آذربايجان‌غربي به همراه يگان‌هاي منتخب سپاه، نيروي انتظامي و بسيج در ادامه اين مراسم انجام شد.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها