عصر آذربایجان

گزارش خبر

توازن منطقه‌اي مهمترين هدف سفرهاي شهرستاني است

استاندار آذربايجان غربي:

1401/06/20

گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي گفت: ايجاد عدالت و توازن منطقه‌اي مهمترين هدف سفرهاي شهرستاني است.

 گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي گفت: ايجاد عدالت و توازن منطقه‌اي مهمترين هدف سفرهاي شهرستاني است.
به گزارش عصر آذربايجان ، محمدصادق معتمديان در ديدار با مردم شهر گوگ تپه مهاباد، با بيان اينکه ايجاد توازن در توسعه يافتگي و ارائه خدمات به مردم نقاط مختلف در دستور کار دولت قرار دارد، افزود: در سفرهاي شهرستاني تلاش شده تا عقب ماندگي‌ها شناسايي و با هم افزايي در استان، شاخص‌هاي مختلف ارتقا داده شود تا اقشار مختلف مردم از امکانات حداکثري برخوردار شوند.
وي با اشاره به شناسايي ظرفيت‌هاي هر شهرستان طي بازديدهاي ميداني و ديدار با مديران شهرستاني و مردم، خاطرنشان کرد: با تشکيل جلسه شوراي توسعه و برنامه ريزي استان با حضور مديران ارشد در همان شهرستان، طرح‌هايي مصوب شده و در اسرع وقت نسبت به اجراي مصوبات اقدام مي‌شود.
استاندار آذربايجان غربي همچنين با بيان اينکه در يک سال گذشته اقدامات خوبي در زمينه‌هاي مختلف و ايجاد زيرساخت‌ها در سطح استان صورت گرفته، اضافه کرد: تعداد پروژه‌هاي افتتاح شده در هفته دولت امسال در مقايسه با سال گذشته 30 برابر شد که اين امر نشان دهنده توجه دولت به مناطق محروم و کم برخوردار است.معتمديان، عدالت محوري را نيز از آرمان‌هاي انقلاب و از رويکردهاي دولت سيزدهم عنوان کرد و يادآور شد: با وجود تحريم‌هاي ظالمانه دشمنان نظام عليه ملت ايران، تلاش دولت براي عمران، آباداني، رفاه و آسايش مردم همچنان با شتاب بيشتري نسبت به گذشته ادامه دارد.وي در ادامه يکي از اقدامات برجسته دولت در کشور به ويژه مناطق محروم و روستايي را بالا بردن شاخص بهره مندي مردم از گاز طبيعي عنوان کرد و افزود: در يک سال اخير در راستاي نهضت گازرساني، تعداد زيادي از روستاهاي استان از گاز طبيعي بهره مند شده‌اند و هم اينک علاوه بر اينکه تمامي 48 شهر استان از اين نعمت برخوردار هستند، برنامه ريزي شده تا به تمامي روستاهاي بالاي 20 خانوار نيز گازرساني صورت گيرد.استاندار آذربايجان غربي با اعلام اينکه در بحث ارتقاي ضريب استفاده از اينترنت نيز اقدامات خوبي در استان صورت گرفته، بيان داشت: پيش بيني شده است حدود 500 روستاي فاقد اينترنت براساس اولويت از مزاياي آن طي سال جاري برخوردار شوند.
معتمديان در زمينه مشکل کمبود آب در برخي مناطق استان نيز گفت: اعتبارات خوبي از محل اعتبارات محروميت زدايي، ملي و استاني تزريق شده تا مطالبات بحق مردم در اين حوزه نيز برطرف شود.وي با اشاره به مصوبات شوراي توسعه و برنامه ريزي استان که در شهرستان‌ها به تصويب مي‌رسد، افزود: اين مصوبات براي همه دستگاه‌هاي اجرايي لازم الاجراست و دبيرخانه‌اي نيز براي پيگيري اين مصوبات در استانداري تشکيل شده تا وعده‌هاي داده شده به مردم در زمان مقرر اجرا شود.معتمديان همچنين در جمع مردم روستاهاي باگران عليا و سفلي بخش خليفان مهاباد، رسيدگي به مناطق محروم را اولويت دولت سيزدهم معرفي کرد و افزود: حضور مسئولان در مناطق مرزي، روستاها و مناطق محروم نشان از عزم جدي براي رسيدگي به مشکلات مردم دارد.وي با اعلام اينکه مصوبات سفرهاي شهرستاني براساس مطالعات کارشناسي، مشاهدات ميداني و اخذ مطالبات مردم از نزديک برنامه ريزي مي‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات موجود، اولويت مصوبات، مطالبات مردم است که با توجه به احصاء مشکلات شهرستان مهاباد و اهتمام دستگاه‌هاي متولي، به دنبال جبران عقب افتادگي‌ها و بهبود شاخص‌هاي منطقه هستيم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها