عصر آذربایجان

گزارش خبر

1700اشتغال در حوزه گردشگری آذربایجان‌غربی ایجاد شد

1700اشتغال در حوزه گردشگری آذربایجان‌غربی ایجاد شد

1400/02/01

عصر آذربایجان- مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در سال 99، برای یک هزار و 700نفر در حوزه گردشگری اشتغال‌زایی شد گفت: بیشترین اشتغال ایجاد شده مربوط به صدور مجوزهای پروانه تولید انفرادی صنایع دستی بوده است.

عصر آذربايجان-  مديرکل ميراث فرهنگي آذربايجان‌غربي با اشاره به اينکه در سال 99، براي يک هزار و 700نفر در حوزه گردشگري اشتغال‌زايي شد گفت: بيشترين اشتغال ايجاد شده مربوط به صدور مجوزهاي پروانه توليد انفرادي صنايع دستي بوده است.

جليل جباري ‌، با اشاره به فعاليت‌هاي اداره‌کل ميراث فرهنگي استان طي سال گذشته، اظهار داشت: در اين مدت از فعاليت 29 تور غيرمجاز جلوگيري به عمل آمده، همچنين برفعاليت 103 دفاتر مسافرتي و گردشگري استان نظارت شده است.

وي افزود: در سال گذشته همچنين براي 13 باب از دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري استان مجوز فعاليت صادر شده است.

مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان‌غربي با بيان اينکه، 12 مورد از واحدهاي اقامتي در استان مقام‌سازي شده است، بيان کرد: همچنين در سال گذشته دو مورد پروانه بهره‌برداري واحدهاي اقامتي و تفريحي در استان صادر شد.

وي تصريح کرد: صدور دو فقره گواهي‌نامه حرفه‌اي گردشگري سلامت، برگزاري دو تور آشناسازي ويژه خبرنگاران و فعالان گردشگري، تشکيل هفت جلسه کميته فني دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري و نيز چهار جلسه تشکيل کميته فني راهنمايان گردشگري از ديگر برنامه‌هاي سال 99 بوده است.

جباري بيان کرد: در سال گذشته به دليل شيوع کرونا و ضرورت رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتي تشديد شد و همچنين در سال گذشته 11 مورد شکايت واصله از سامانه خدمات سفر و 22 شکايت دريافتي از دفاتر خدمات مسافرتي مورد بررسي قرار گرفت.

وي  افزود: همچنين در اين مدت 36 مورد تذکر کتبي و 42 مورد اخطار کتبي به دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري استان داده شد تا هر چه سريع‌تر نسبت به رفع نواقصات موجود اقدام کنند و در کنار آنها دو دفتر خدمات مسافرتي نيز مورد تشويق قرار گرفتند.

مديرکل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي آذربايجان غربي ادامه داد: علاوه بر آن مجوز فعاليت دفتر خدمات مسافرتي نيز در سال گذشته به دليل انجام برخي تخلفات تعليق و مجوز فعاليت يک دفتر ديگر نيز لغو شد.

جباري با بيان اينکه، طي سال گذشته براي چهار واحد بوم‌گردي در استان مجوز صادر شده است، گفت: همچنين در سال گذشته مجوزهاي صادره براي 26 واحد بوم‌گردي استان تمديد شد.

وي با اشاره به اينکه درسال 99، براي يک هزار و 700 نفر در حوزه گردشگري و صنايع‌دستي اشتغال‌زايي ايجاد شده است، بيان کرد: بيشترين اشتغال ايجاد شده مربوط به صدور مجوزهاي پروانه توليد انفرادي صنايع‌دستي بوده که موجب اشتغال براي 549 نفر شده است.

جباري با بيان اينکه در کنار اين موارد براي ايجاد 16 واحد بوم‌گردي ديگر در سطح استان موافقت اصولي لازم صادر شد بيان کرد: اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي استان نيز به نوبه خود با کاهش بروکراسي‌هاي اداري و ارائه تسهيلات از سرمايه‌گذاري در اين حوزه حمايت مي‌کند.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها