عصر آذربایجان

گزارش خبر

شاخص و معیار مردم ایران ولایت و امامت است

امام جمعه زنجان:

1401/08/20

عصر آذربایجان- امام جمعه زنجان گفت: هر کار و عملی شاخص و معیاری دارد و معیار ما نیز ولایت و امامت است و مردم در همین راستا در راهپیمایی 13آبان امسال جواب دشمنان انقلاب را به خوبی دادند.

عصر آذربايجان- امام جمعه زنجان گفت: هر کار و عملي شاخص و معياري دارد و معيار ما نيز ولايت و امامت است و مردم در همين راستا در راهپيمايي 13آبان امسال جواب دشمنان انقلاب را به خوبي دادند.

 آيت‌الله علي خاتمي در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر زنجان اظهار داشت: دشمنان اين گونه تصور مي‌کردند که با اين اقدامات بي‌ثبات کننده مي‌توانند به اهداف شوم خود برسند، اما مردم ايران حماسه ماندگاري خلق کردند و جواب دندان‌شکني به دشمنان دادند.

وي در ادامه افزود: هر کار و عملي شاخص و معياري دارد و معيار ما نيز ولايت و امامت است و مردم در همين راستا در راهپيمايي 13 آبان امسال جواب دشمنان انقلاب را به خوبي دادند.

امام جمعه زنجان بيان کرد: دشمنان انقلاب اسلامي روحيه انقلابي و ايمان ملت ايران اسلامي را نشناخته‌اند و همين موضوع عامل شکست آنان در مواجه با انقلاب اسلامي است، اما باز مانند گذشته از اين موضوع درس نمي‌گيرند.

خاتمي با اشاره به حرکت‌هاي مزبوحانه دشمنان از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تاکنون، عنوان کرد: با پيروزي انقلاب اسلامي ايران از سلطه آمريکايي‌ها رها شدند و امروز ايراني مقتدر و اثرگذار در معادلات جهاني شده است.

وي گفت: اتحاد، انسجام، بصيرت و ولايتمداري لازمه غلبه بر توطئه‌هاي دشمنان داخلي و خارجي است، البته کاستي‌هايي از جمله مشکلات معيشتي و اقتصادي در کشور وجود دارد، اما مسئولان پاي کار هستند و با تمام توان سعي در بهبود اوضاع معيشتي مردم دارند.

امام جمعه زنجان با بيان اينکه 24 آبان سالروز تصويب قانون اساسي توسط خبرگان رهبري است، عنوان کرد: قانون اساسي، به معني قانون مادر و بيانگر کليات نظام سياسي، اقتصادي، اجتماعي و هويت يک کشور است و باعث انسجام و اتحاد در کشور مي‌شود، اما در حوادث اخير آشوبگران خواستار اين شدند که قانون اساسي بايد به رفراندوم گذاشته شود، در حالي که در تمامي جهان تاکنون قانون اساسي يک بار  به تصويب رسيده است.

خاتمي با اشاره به اينکه نظام اسلامي کشور بر مبناي مردم‌سالاري ديني شکل گرفته است، بيان کرد: در کدام کشور در جهان چنين چيزي وجود دارد، مردم‌سالاري ديني، يعني صاحبان انقلاب هموا ره در صحنه حضور دارند.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها