عصر آذربایجان

گزارش خبر

کارهاي عقب‌مانده آذربايجان شرقي در اين روزها بايد به سرانجام_برسد

سرپرست استانداري:

1403/03/20

گروه خبر: سرپرست استانداري آذربايجان شرقي گفت: بايد سعي کنيم تا کارهاي عقب مانده در اين روزها به سرانجام برسد و زمينه‌ساز انتخاباتي پرشور شود.


 به گزارش  عصر آذربايجان، تراب محمدي در جلسه شوراي اداري آذربايجان شرقي با گراميداشت ياد و خاطره آيت الله سيد محمدعلي آل هاشم نماينده ولي‌فقيه و امام جمعه تبريز و مالک رحمتي استاندار آذربايجان شرقي، اظهار کرد: روزهايي که گذشت براي کشور و استان روزهاي بسيار تلخي بود. روز وقوع حادثه بالگرد شايد يکي از روزهاي سخت و جانفرساي عمر ما بود، اما فرمايش رهبر معظم انقلاب در روز حادثه که فرمودند در کلان مديريت کشور خللي ايجاد نمي‌شود، تسکيني بر درد و آلام ملت ايران به خصوص استان ما بود.
وي افزود: آن‌ها رفتند اما ما و راه آن‌ها مانده است. اکنون همه ما موظف هستيم تا راهي که رئيس جمهور محبوب کشور ترسيم کردند را با هدايت‌هاي حکيمانه رهبر معظم انقلاب ادامه دهيم که در »خدمتگذاري صادقانه«خلاصه مي‌شود. اين کلمه از شهداي خدمت براي ما به يادگار مانده است. همه مديران دولت وظيفه دارند تا اين يادگار را پاس بدارند و در جهت خدمت صادقانه شب و روز نشناسند.
وي ادامه داد: چهار ماهي که شهيد رحمتي در مسند استانداري حضور داشت، حتي روزهاي تعطيل نيز به جلسات مختلف و بازديد در شهرستان‌ها مي‌رفت و يک مدير بسيار پرتلاش بود. گويا آمده بود تا يک سلوک مديريتي را در استان پايه گذاري کند.
محمدي گفت: در هشت سالي که آيت الله آل هاشم، نماينده ولي فقيه در استان بود، محبوب قلوب همه شد. سلوک رفتاري و اخلاقي ايشان باعث شد تا همه، ايشان را مانند پدر معنوي خود بدانند و اين شد که در مراسم تشييع پيکر ايشان در شهر تبريز بيش از يک ميليون نفر شرکت کردند و در مراسم تشييع استاندار شهيد در مراغه نيز که يک شهر 170 هزار نفري است، بيش از 300 هزار نفر حضور يافتند.
وي خاطرنشان کرد: وظيفه شوراي اداري امروز بسيار سنگين است و اين وظيفه بر دوش مديران دستگاه‌هاي اجرايي قرار دارد که بايد با همراهي، همدلي و هماهنگي يکديگر تا آخر دولت سيزدهم و حتي دولت بعدي، به گونه‌اي کارها را پيش ببرند که مردم خرسند باشند. پروژه‌هاي قابل افتتاح دولت سيزدهم و مصوبات سفرهاي اول و دوم رياست جمهوري به استان بايد طي 2 ماه آينده به بهره برداري برسد تا مردم از شيريني خدمات بهره مند شوند.
سرپرست استانداري آذربايجان شرقي گفت: نبايد در اين فاصله کم باقي مانده تا زمان تشکيل دولت جديد حتي يک نفر از ادارات ناراضي بيرون برود. همان طور که شهداي ما عمرشان گذشت، عمر ما نيز تمام مي‌شود. اما تا زماني که زنده هستيم بايد به مردم خدمت کنيم چرا که خدمت به خلق الله عبادت است بنابراين نبايد کار مردم را به امروز و فردا بيندازيم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها