عصر آذربایجان

گزارش خبر

دستگاه قضا مانع سرمایه‌گذاری نیست

دستگاه قضا مانع سرمایه‌گذاری نیست

1402/05/17

عصر آذربایجان- معاون رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضا مانعی در سر راه سرمایه‌گذاری و توسعه اشتغال و تولید در استان اردبیل نیست.

عصر آذربايجان- معاون رئيس کل دادگستري استان اردبيل گفت: دستگاه قضا مانعي در سر راه سرمايه‌گذاري و توسعه اشتغال و توليد در استان اردبيل نيست.

 يوسف خدادادي شامگاه دوشنبه در جلسه کميته حمايت قضايي در اردبيل اظهار کرد: تنها راه برون رفت استان اردبيل از بن‌بست اقتصادي حمايت از توليد و اشتغال و تقويت و پشتيباني از فعاليت‌هاي مشروع و قانوني در اين حوزه است تا پيشرفت همه‌جانبه استان اردبيل رقم بخورد.

وي تصريح کرد: با برگزاري منظم جلسه کميته حمايت قضايي در استان اردبيل، تلاش بر اين است تا به صورت مستمر مشکلات و نارسايي‌هاي سرمايه‌گذاران و توليدکنندگان برطرف شده و حمايت همه‌جانبه را از فعالان حوزه اقتصادي و سرمايه‌گذاري شاهد باشيم.

معاون رئيس کل دادگستري استان اردبيل گفت: در اين جلسه با همکاري اتاق بازرگاني و فعالان بخش خصوصي، پرونده هشت واحد توليدي داراي مشکلات و موانع صدور مجوز و يا تأمين زمين و همچنين نارسايي در بهبود فضاي کسب و کار مطرح و با حضور مسئولان اين موانع و مشکلات رفع شد.

خدادادي افزود: دستگاه قضا نه تنها از سرمايه‌گذاري‌هاي قانوني و مشروع حمايت مي‌کند بلکه تلاش مؤثري را انجام مي‌دهد تا موانع و مشکلات دستگاه‌هاي دولتي و يا مجموعه سازماني و شهرداري‌ها در مسير توانمندي اين واحدها برطرف شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان کرد: با راه‌اندازي درگاه ملي صدور مجوز براي سرمايه‌گذاران تسهيل شده و مبناي اصلي نيز در رونق‌بخشي به کسب و کار و بهبود فضاي مناسب در اين بخش رجوع به درگاه ملي است که مجوزها در کمتر از 48 ساعت براي فعالان اين حوزه صادر مي‌شود.

خدادادي اضافه کرد: هيچ دستگاه استاني حق نقض قوانين و مقررات ملي و ثبت شده در اين درگاه را ندارد و بايد بر اساس اطلاعات بارگذاري شده در اين درگاه، صدور مجوزهاي استاني براي فعالان توليدي و اقتصادي فراهم آيد.

رئيس کميته حمايت قضايي استان اردبيل از امور اراضي، شهرداري و بانک‌هاي عامل خواست تا بيشترين همکاري را با سرمايه‌گذاران و توليدکنندگان انجام دهند تا متوليان اين بخش در دريافت تسهيلات و منابع بانکي و يا کسب پروانه و صدور ساير مجوزها با موانعي روبه‌رو نشوند.

وي با ابراز خرسندي از اقدام به موقع تعاون روستايي استان اردبيل در خريد تضميني پنبه در سال زراعي گذشته بيان کرد: هم‌اکنون بيش از 7 هزار تن محلوج پنبه در انبارها نگهداري مي‌شود که در صورت نياز کارخانه‌هاي نساجي امکان عرضه اين محصولات با قيمت مصوب وجود دارد.

معاون رئيس کل دادگستري استان اردبيل در ادامه سخنان خود اظهار کرد: تمام تلاش مديران و مسئولان استاني بر اين است تا واحدهاي راکد و نيمه‌تعطيل نيز به چرخه فعاليت بازگشته و امکان توانمندسازي اين مجموعه‌ها فراهم آيد.

 کميته حمايت قضايي اردبيل رتبه اول کشور را دارد 

رئيس خانه صنعت و معدن استان اردبيل نيز در اين جلسه تصريح کرد: فعاليت‌هاي خوبي را در قالب کميته حمايت قضايي در اين استان از صاحبان واحدهاي توليدي و صنعتي شاهد هستيم که بر اساس ارزيابي‌هاي کشوري رتبه اول به استان اردبيل اختصاص يافته است.

حسين پيرمؤذن گفت: بيش از 170 عنوان طرح در سال‌هاي اخير در کميته حمايت قضايي مطرح و با تدبير مسئولان و متوليان امر اين واحدها مورد حمايت قرار گرفته و مشکلات و موانع آنها برطرف شده است.

وي حضور مؤثر معاون دادگستري و دادستان مرکز استان را در اين جلسات با هدف حمايت همه‌جانبه از سرمايه‌گذاران و فعالان اقتصادي يادآور شد و افزود: ما در شرايط سخت کنوني راهي جز حمايت و همراهي سرمايه‌گذاران بخش خصوصي نداريم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها