عصر آذربایجان

گزارش خبر

ديپلماسي خارجي براي رفع آلودگي آب ارس

معاون وزير نيرو در پارس آباد تاکيد کرد

1402/07/23

گروه خبر: معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا گفت: وزارت امور خارجه با ديپلماسي پيگيرانه خارجي تلاش مي‌کند تا دغدغه آلودگي آب ارس از طريق ورود پساب ارمنستان را برطرف کند.

گروه خبر: معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا گفت: وزارت امور خارجه با ديپلماسي پيگيرانه خارجي تلاش مي‌کند تا دغدغه آلودگي آب ارس از طريق ورود پساب ارمنستان را برطرف کند.
به گزارش عصر آذربايجان، محمد جوانبخت در ديدار مردمي در پارس‌آباد اظهار کرد: مردم اين منطقه نگران وضعيت آب ارس و ورود پساب معدن ارمنستان به اين رودخانه در محدوده پارس‌آباد هستند که ما نيز نسبت به اين موضوع شاکي هستيم.وي تصريح کرد: وزير نيرو بارها با سفر به کشور ارمنستان پيگيري‌هاي لازم را در اين زمينه انجام داده که اميدواريم با همکاري ? کشور نگراني‌ها در اين زمينه به حداقل رسيده و ما بتوانيم شرايط مطلوب‌تري را در آب ارس شاهد باشيم.معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا گفت: دولت سازمان حفاظت محيط زيست را متولي بررسي و پايش اين موضوع قرار داده و ما در کنار سازمان حفاظت محيط زيست، به صورت جدي بررسي‌هاي کارشناسي را انجام مي‌دهيم تا ورود پساب به رودخانه ارس از طرف کشورهاي همسايه به حداقل برسد.
جوانبخت افزود: مهم جلوه دادن اين امر در پيشگيري آسيب‌ها و خطرات آن بسيار مهم است اما آنچه که بايد افکار عمومي و رسانه‌ها مراقبت کنند، ايجاد نگراني در بين مردم با ارائه اطلاعات غلط و ناصحيح است که در اين زمينه بايد مراقب بيان مطالب و نوشته‌ها باشيم.وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما از طريق ديپلماسي خارجي و فعاليت‌هاي انجام شده در بخش بين‌المللي و رايزني‌هاي برون مرزي تلاش مي‌کنيم تا اين نگراني و دغدغه مرزنشينان را به مسئولان کشور ارمنستان انتقال دهيم و قطعاً در اين زمينه اقدامات و فعاليت‌ها ثمربخش خواهد بود.معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا اضافه کرد: از نظر ما اين مسئله و ايجاد آلودگي کار درست و منطقي به نظر نمي‌رسد و بايد حفظ سلامت مردم به عنوان يک اولويت در مراودات مرزي مورد توجه قرار گيرد و به هيچ وجه در اين موضوع کتمان نمي‌کنيم بلکه تلاشمان بر اين است تا با بالاترين استانداردها آب شرب بهداشتي را تحويل مردم دهيم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها