عصر آذربایجان

گزارش خبر

نیازی به ارسال دارو به مناطق زلزله‌زده نیست

وزیر بهداشت:

1401/11/10

عصرآذربایجان-وزیر بهداشت گفت: از انبار دارویی در مناطق زلزله‌زده بازدید داشتم که الحمدلله دارو به‌مقدار فراوان بود و قبل از زلزله انبارها تکمیل شده بود‌ و نیاز‌ی به ارسال دارو نیست.

عصرآذربايجان-وزير بهداشت گفت: از انبار دارويي در مناطق زلزله‌زده بازديد داشتم که الحمدلله دارو به‌مقدار فراوان بود و قبل از زلزله انبارها تکميل شده بود‌ و نياز‌ي به ارسال دارو نيست.

بهرام عين‌اللهي با حضور در مناطق زلزله خوي ضمن عيادت از مصدومان اين حادثه‌، از بيماران بستري در ‌بيمارستان‌ها عيادت کرد و ‌با نيروهاي اين مرکز درماني، گفت‌وگو کرد و در جريان اقدامات درماني مجروحان زلزله‌زده قرار گرفت.

وزير بهداشت در اين بازديد با اعلام آمادگي مراکز درماني آذربايجان غربي و شرقي براي ارائه خدمات‌ بهداشتي، درماني و اورژانس به زلزله‌زدگان‌ خوي، ‌بر رسيدگي فوري و ‌‌بسيج همه امکانات ‌تأکيد کرد.

وي با اشاره به مراجعه 973 مصدوم زلزله خوي به بيمارستان‌هاي خوي، سلماس و چايپاره تصريح کرد: در زمان حاضر 64 مصدوم زلزله بستري هستند و تعدادي از مصدومان نيز ‌به بيمارستان‌هاي سلماس و اروميه منتقل شده‌اند.

وزير بهداشت با يادآوري اينکه ‌3 نفر در اين زلزله جان باخته‌اند، گفت: 2 فوتي ناشي از تروما و يک فوتي نيز ناشي از ايست قلبي بوده است که منوط به تأييد نهايي پزشکي قانوني است.

وي با بيان اينکه "تاکنون 45 دستگاه آمبولانس و 10 دستگاه اتوبوس آمبولانس به منطقه زلزله‌زده خوي اعزام شده است"، ادامه داد: ‌اين آمبولانس‌ها تا شرايط ارائه خدمات عادي نشود، در منطقه حضور خواهند داشت.

وزير بهداشت با ابراز اينکه ‌به بيمارستان خويي در اين زلزله خسارت‌هايي وارد شده اما همچنان در حال خدمات‌دهي به بيماران است، اضافه کرد: تلاش داريم بيماران اين بيمارستان را به مراکز ديگري انتقال دهيم تا بيمارستان مورد بازسازي قرار گيرد.

وي با اظهار اينکه 100 نيروي درماني از ‌آذربايجان غربي و استان‌هاي اطراف در اين منطقه حضور يافتند، افزود: با توجه به اينکه تعدادي از زلزله‌زدگان در ار‌دوگاه‌ها‌ مستقر شده‌اند 80 نير‌وي ‌بهدا‌شتي در‌ اين ار‌دوگاه‌ها مستقر شده‌اند. براي اينکه کمبودي در ارائه خدمات نداشته باشيم بيمارستان صحرايي کنار بيمارستان ا‌مام خويي مستقر شده است.

وزير بهداشت با قدرداني از کمک‌هاي امدادي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به بيمارستان‌هاي خوي خاطرنشان کرد: از انبار دارويي بازديد داشتيم که الحمدلله دارو به‌مقدار فراوان بود و قبل از زلزله انبارها تکميل شده بود‌ و نياز‌ي به ارسال دارو نيست.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها