عصر آذربایجان

گزارش خبر

رویکرد حساب 100 امام محرومیت زدایی از جامعه است

رویکرد حساب 100 امام محرومیت زدایی از جامعه است

1403/02/01

عصر آذربایجان- مسئول نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: رویکرد اساسی حساب 100 امام (ره) در جامعه محرومیت زدایی و توجه به نیازهای اقشار ضعیف در تامین سرپناه است.

 

حجت‌الاسلام سيدسعيد ميراحدي با تاکيد بر اينکه سازوکار حساب 100 امام شفاف و شيشه‌اي است، اظهار کرد: بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي با درک درست از نيازهاي اقشار ضعيف جامعه در سال 58 فرمان تاسيس بنياد مسکن و حساب 100 را صادر و تکليف متمولان را در مقابل مستضعفان روشن کرد.

وي با بيان اينکه محروميت زدايي و تامين سرپناه براي نيازمندان هدف اصلي از افتتاح حساب 100 امام (ره) بود، خاطرنشان کرد: در نخستين روزهاي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي رويکرد محروميت زدايي و کمک به نيازمندان و مستضعفان با تدبير امام راحل در کشور آغاز شد و بعد از گذشت ?? سال ثمره و ميوه اين نهال ارزشمند را به شايستگي شاهديم.

مسئول نمايندگي ولي فقيه در بنياد مسکن استان اردبيل گفت: در سايه حساب 100 امام و شکل گيري بنياد مسکن انقلاب اسلامي در روستاها و مناطق محروم چهره فقر و نداري برچيده شده و روستاييان از خدمات اين نهاد انقلابي بهره مند شده‌اند.

ميراحدي بيان کرد: از ابتداي تاسيس حساب 100 امام راحل تاکنون در استان اردبيل قريب به يک هزار واحد مسکوني در اختيار متقاضيان گرفته است، تصريح کرد: با ارتقاي نگرش در سال گذشته 109 پرونده و از آغاز سال جاري تاکنون نيز نزديک به 30 مورد پرونده اعم از ساخت، تکميل، اجاره و ترميم مساکن محرومان نيز به نتيجه رسيده است.

وي خاطرنشان کرد: نيروهاي خدوم بنياد مسکن انقلاب اسلامي با پرداخت مبالغي از حقوق ماهيانه خود به حساب 100 امام (ره) در راستاي محروميت زدايي مساعدت مي‌کنند که نشان مي‌دهد بدنه بنياد مسکن انقلاب اسلامي بدنه‌اي ارزشي همراه با اخلاص در عمل و تلاش در مسير خدمت رساني است.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها