عصر آذربایجان

گزارش خبر

جاذبه‌هاي بي‌نظير بهشتي استان اردبيل براي رونق صنعت گردشگري

جاذبه‌هاي بي‌نظير بهشتي استان اردبيل براي رونق صنعت گردشگري

1403/03/20

گروه فرهنگي: تهيه‌کننده، کارگردان و راوي مستند ايرانگرد و خوراک ايراني گفت: اردبيلِ ايران‌جانمان داراي ظرفيت‌هاي گردشگري منحصر به‌فردي است و اميدوارم ما در مستند ايرانگرد 6 و خوراک ايراني بتوانيم با معرفي جاذبه‌هاي بي‌نظير بهشتي اين استان، گامي در راستاي جذب گردشگران خارجي و رونق صنعت گردشگري برداريم.


به گزارش عصر آذربايجان،جواد قارايي با قدرداني از ميهمان‌نوازي اردبيلي‌ها اظهار کرد: اردبيل چهارمين استاني است که فصل ششم مستند تلويزيوني ايرانگرد و خوراک ايراني را تصويربرداري مي‌کنيم.
وي با اشاره به مناطق مورد نظر براي تصويربرداري در استان اردبيل، افزود: در مستند ايرانگرد 6 به بخش‌هايي از گرمي و انگوت نظير روستاهاي مرزي و بخش‌هايي از خلخال و هير به‌ويژه زيبايي‌هاي مسير راه‌آهن ميانه - اردبيل پرداخت خواهيم کرد و جاذبه‌هاي طبيعي و فرهنگي و مردماني را که با اين جاذبه‌ها در ارتباط هستند، به تصوير مي‌کشيم.
تهيه‌کننده، کارگردان و راوي مستند ايرانگرد و خوراک ايراني بيان کرد: اردبيل جزو بهترين استان‌ها از نظر جغرافيا، فرهنگ، تاريخ، موسيقي و خوراک‌هاي سنتي و... بوده و در کنار اين‌ها، مردمان اين ديار هم طبيعت را به نحو ديگري مزين کرده‌اند که اگر به اين موضوعات بيشتر از گذشته پرداخت شود، باعث پيشرفت صنعت گردشگري استان اردبيل خواهد شد.
قارايي تصريح کرد: اغلب کشور‌ها در دنيا بيشترين درآمدشان را از بخش گردشگري به‌دست مي‌آورند و ما هم بايد تلاش کنيم صنعت گردشگري ايران‌جانمان را تقويت نماييم تا گردشگران خارجي به کشور ما ارز بياورند و خاطرات و فرهنگ خوب ايراني را به کشورشان ببرند.
وي ادامه داد: اردبيلِ ايران‌جانمان همانند ديگر استان‌ها داراي ظرفيت‌هاي گردشگري منحصر به‌فردي است و اميدوارم ما در مستند ايرانگرد و خوراک ايراني بتوانيم با معرفي جاذبه‌هاي بي‌نظير بهشتي اين استان، گامي در راستاي جذب گردشگران خارجي برداريم.
به گزارش عصر آذربايجان به نقل از فارس،تهيه‌کننده، کارگردان و راوي مستند ايرانگرد و خوراک ايراني با اشاره به وضعيت حفاظت از طبيعت استان اردبيل، گفت: بخشي از حفاظت محيط زيست مربوط به دولت بوده اما بخش عمده اين حفاظت، دست طبيعت‌گردان و کساني است که به اين مناطق سفر مي‌کنند که خوشبختانه در مناطقي از استان اردبيل، گردشگران مسؤول به‌خوبي از اين نعمت خداوندي محافظت کرده‌اند.
قارايي درباره زمان پخش مستند ايرانگرد 6 و خوراک ايراني، اظهار کرد: تلاش مي‌کنيم فصل ششم مستند تلويزيوني ايرانگرد در نوروز 1404 و خوراک ايراني هم در تابستان 1403 پخش شود.
گفتني است، فصل ششم مستند ايرانگرد و خوراک ايراني با حضور جواد قارايي تهيه‌کننده، کارگردان و راوي، حامد جم کارگردان، سجاد دادپور مدير تصويربرداري، علي آزاده تصويربردار هوايي، پويا جباري و پارسا دهقان تصويربرداران و پريسا شکيب مدير برنامه، در حال تصويربرداري است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها