عصر آذربایجان

گزارش خبر

بانک اطلاعاتي موزه‌هاي آذربايجان غربي تهيه مي‌شود

بانک اطلاعاتي موزه‌هاي آذربايجان غربي تهيه مي‌شود

1403/03/20

گروه خبر: رييس موزه هاي آذربايجان غربي از تهيه بانک اطلاعاتي موزه‌هاي استان خبر داد.


به گزارش عصرآذربايجان، جليل رستم‌پور در اين زمينه گفت: در راستاي راه‌اندازي و ايجاد بانک اطلاعاتي لازم از اموال فرهنگي، تاريخي و هنري در موزه‌هاي استان و به‌خصوص مخزن موزه اروميه گروه کارشناسي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي استان به مدت يک هفته در موزه مردم شناسي اروميه مستقر شده و نسبت به اموال آن موزه کارشناسي لازم را با اهداف مذکور انجام دادند.
وي افزود: اين اقدام در چارچوب دستورالعمل‌ها و ضوابط مربوطه و همچنين برنامه‌ريزي و نظارت بر ورود اموال فرهنگي، تاريخي و هنري از جمله خريد، هدايا، گمرکات، قاچاق حفريات باستان‌شناسي، کشفيات اتفاقي و توزيع آن بين موزه‌ها و نظارت بر عملکرد امناي اموال فرهنگي، تاريخي و هنري در موزه‌ها در خصوص تحويل و تحول آثار ثبت و ضبط و ارسال به موقع صورت جلسه انجام مي‌شود.
رستم پور گفت: بر اين اساس برنامه‌ريزي انجام شده قرار است اين موضوع براي تمامي موزه‌هاي استان نيز انجام شود.
رييس موزه‌هاي آذربايجان‌غربي گفت: 56 هزار نفر از شهروندان استان، مسافران و گردشگران طي 2 ماه ابتدايي سال از موزه‌ها در شهرستان‌هاي مختلف بازديد کردند.
رستم پور افزود: اين در حالي است که در 12 ماه سال گذشته 160 هزار نفر از موزه‌هاي استان بازديد کرده بودند و امسال اميدواريم با ادامه اين روند شاهد افزايش قابل توجه از موزه‌ها باشيم.
وي اضافه کرد: کاخ موزه باغچه جوق، موزه مردم شناسي اروميه، سايت موزه تخت سليمان تکاب و سايت موزه قره کليساي چالدران بيشترين بازديد کننده را در سال جاري به خود اختصاص داده اند.
رئيس موزه‌هاي آذربايجان غربي ادامه داد: برنامه‌هاي ساختماني موزه‌هاي اشنويه، صلح سردشت، بوکان، مياندوآب و سايت موزه جنگ چالدران در دست مطالعه و بررسي است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها