عصر آذربایجان

گزارش خبر

تبدیل 60درصد سیم‌های مسی اردبیل به کابل خودنگهدار برق

تبدیل 60درصد سیم‌های مسی اردبیل به کابل خودنگهدار برق

1403/03/21

عصرآذربایجان- مدیرعامل توزیع برق استان اردبیل گفت: تاکنون 60درصد سیم‌های مسی در استان اردبیل به کابل خودنگهدار تبدیل شده تا ایمنی بیشتری را در انتقال برق شاهد باشیم.

حسين قديمي  اظهار داشت: عمليات تبديل سيم مسي به کابل خودنگهدار از چند سال پيش آغاز شده و اين پروژه در شهرها، روستاها و مناطق صعب‌العبور استان در حال اجراست که برنامه‌ريزي‌ها براي تقويت و توسعه اين طرح و به سرانجام رساندن آن در سال‌هاي آينده است.

وي تصريح کرد: تلاش ما بر اين است تا در نيمه اول سال آينده تمامي سيم‌هاي مسي برق در استان اردبيل به کابل خودنگهدار تبديل شود تا امکان پايداري برق‌رساني و همچنين جلوگيري از برخي ضرر و زيان‌ها را شاهد باشيم. هدف اصلي تأمين برق پايدار و مطمئن براي مشترکان شهري و روستايي است که ما در سرعين براي اولين بار موفق شديم شهرها و روستاهاي اين شهرستان را به شبکه کابل خودنگهدار مجهز کنيم. اين فرآيند به کاهش انرژي توزيع نشده کمک کرده و کيفيت ارائه خدمات را بيش از هر زمان ديگر ارتقا مي‌دهد.

مديرعامل توزيع برق استان اردبيل در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان کرد: تاکنون 60 درصد سيم‌هاي مسي به کابل خودنگهدار تبديل شده و برنامه مدوني را داريم تا در اين فرآيند سرعت عمل بيشتري را ايجاد کرده و شرايط مناسب و مطلوبي را در ارائه خدمات نيرورساني شاهد باشيم. بيش از 99 درصد ساکنان شهرها و روستاهاي استان اردبيل از نعمت برق پايدار بهره‌مند هستند و ما عمليات برق‌رساني به چند روستاي محدود باقيمانده با جمعيت کمتر را نيز در دستور کار قرار داده و تلاش مي‌کنيم از ظرفيت انرژي پاک و خورشيدي براي تأمين برق جامعه عشايري نيز بيش از گذشته استفاده کنيم.

قديمي بيان کرد: وضعيت زيرساختي نيرورساني در استان اردبيل مطلوب بوده و در شهرک‌ها و نواحي صنعتي استان براي پايداري برق مورد نياز صنايع پست‌هاي تقويت‌کننده در حال اجراست که پيش‌بيني مي‌کنيم بخش عظيمي از اين طرح‌هاي توسعه و تقويت پايدار انرژي هرچه سريع‌تر به سرانجام برسد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها