عصر آذربایجان

گزارش خبر

مسئولان براي ساماندهي بازار سيب و ساير محصولات کشاورزي اقدام سريع کنند

1398/07/07

گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي گفت: وضعيت خريد محصولات کشاورزي و به ويژه سيب بايد مورد پيگيري و رسيدگي سريع قرار گيرد.

حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه اروميه، با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: اقتدار، آزادي و امنيت امروز را مديون هشت سال دفاع مقدس و رشادت‌هاي رزمندگان هستيم.وي، افزود: همه بايد ضمن احترام به جايگاه رزمندگان، قدردان و ادا کننده دين در برابر رشادت آن‌ها باشيم.وي با اشاره به نزديکي به ايام اربعين، عنوان کرد: براي زيارت اربعين بايد هم کمي و هم کيفي نسبت به برگزاري پياده‌روي وارد عمل شويم.وي، در ادامه با تاکيد بر لزوم حمايت از کشاورزان، بيان داشت: مسئولان در خصوص کشاورزي و به ويژه سيب چاره‌انديشي کنند و نسبت به خريد منصفانه محصولات اقدام کنند.وي تاکيد کرد: برخي افراد در بحث خريد محصولات کشاورزي سوءاستفاده مي‌کنند که بايد توسط مسئولان پيگيري و رسيدگي شود.وي، در خصوص حقوق معوقه کارکنان برخي ادارات و دستگاه‌ها، گفت: عدم پرداخت حقوق برخي کارگران و کارکنان دستگاه‌ها بايد پيگيري شود. مديران همانند رييس سابق کميته امداد اقدام کنند که طبق دستور ايشان ابتدا حقوق کارگران پرداخت مي‌شد و سپس مديران و معاونان. در ادارات هم بايد اين‌گونه اقدام شود و مشکلات کارگران و کارکنان جزء مورد توجه و پيگيري باشد.وي بيانات رهبر انقلاب در جمع نمايندگان مجلس خبرگان رهبري را مدنظر قرار داده و عنوان کرد: ايشان توکل به خدا و درس گرفتن از دفاع 8 ساله مقدس، عدم اعتماد به غرب، انسجام وحدت ملي، حمايت از توليد داخلي، عزم ملي و نيز مديريت مناسب در شرايط مختلف را نياز هميشگي مردم و مسئولان دانستند.وي، افزود: اينکه رهبر انقلاب توجه به عنايات الهي را مورد توگه قرار دادند، نشان دهنده اطمينان به وعده الهي است که بايد همه آن را جدي بگيريم.وي ابراز داشت: موفقيت‌هاي 40 ساله ما در سايه عنايت الهي است و هيچ ارتباطي به مديريت و برنامه فردي ندارد. اين تاکيد رهبر انقلاب نشانه حقيقت ماجرا است.وي، خاطرنشان کرد: کار جهادي و رعايت تقوا موضوعي است که بايد توسط تمام مردم و به ويژه مسئولان به آن توجه شود تا مشکلات جامعه حل شود. اگر محور تقوا باشد مشکلات جامعه بهتر حل مي‌شود چراکه عامل شکست و نااميدي دشمن همين تقوا است.حجت‌الاسلام قريشي، با اشاره به تاکيد رهبر انقلاب مبني بر حمايت از نيروهاي انقلابي، گفت: حمايت از افراد انقلابي و متقي و دوري کننده از حزب‌گرايي لازم و ضروري است. انتخاب مسئول براي بستن دهان فلان قوميت، فلان نماينده يا فلان مديرنبايد به روال عادي تبديل شود بلکه بايد انقلابي‌گري و تخصص در کنار تعهد مدنظر باشد. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از اروم نيوز، وي، با يادآوري بيانات رهبر انقلاب مبني بر عدم قابل اعتماد بودن اروپا، تصريح کرد: در جريان سفر مسئولان به مجمع عمومي سازمان ملل به طور واضح ديديم که اروپايي‌ها قابل اعتماد نيستند و با وجود ديدار با رييس جمهور کشورمان، فورا مواضع خود را تغيير دادند. 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها