عصر آذربایجان

گزارش خبر

توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقل جاده‌اي در منطقه آزاد ماکو سرعت مي‌گيرد

1398/07/21

گروه خبر: مديرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اينکه اين منطقه ميزبان بخش مهمي از کريدور اصلي تجارت ايران و اروپاست، گفت: بهبود و توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقل جاده‌اي در اين منطقه با سرعت بيشتري ادامه مي‌يابد.

 محمدرضا عبدالرحيمي در نشستي‌ که با حضور مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي آذربايجان‌غربي‌ در ماکو داشت، افزود: توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقل از شاخصه‌هاي اصلي توسعه‌يافتگي جوامع محسوب مي‌شود و از اين جهت ارتقا و بهبود زيرساخت‌هاي حمل و نقل در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو و تسريع در اتمام پروژه‌هاي در حال احداث اين حوزه ضروري‌ است.وي با اشاره به اينکه  قريب 80 درصد جغرافياي کل مناطق آزاد ايران در منطقه آزاد ماکو واقع است، ادامه داد: بيش از 98 درصد حمل و نقل در محدوده منطقه آزاد ماکو از طريق حمل و نقل جاده‌اي انجام مي‌پذيرد.وي لزوم توجه سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي به نگهداري، بهسازي و توسعه راه‌هاي مواصلاتي و جاده هاي منطقه را خواستار شد.عبدالرحيمي مسير فعلي تبريز – بازرگان را فاقد تناسب براي تردد حجم فعلي ترافيک مسافري و باري دانست و اظهار داشت: توسعه و ارتقاي اين کريدور بين‌المللي در طول سال‌هاي گذشته مورد غفلت قرار گرفته و ارتقاي بخشي از مسير توسط سازمان منطقه آزاد ماکو از چهار سال گذشته آغاز شده است.وي ادامه داد: جاده‌هاي مواصلاتي واقع در محدوده منطقه آزاد در ابعاد مختلف بايد در سطح استاندارهاي بين‌المللي باشد.به گزارش عصرآذربايجان به نقل از ايرنا، مديرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به کاهش درآمدهاي اين سازمان، اظهار داشت: با وجود کاهش درآمدها، مديريت موثر بر منابع محدود و اختصاص آن به فعاليت‌هاي عمراني در سطح منطقه در دستور کار قرار دارد. منطقه آزاد ماکو که با پنج هزار کيلومتر مربع بزرگترين منطقه آزاد کشور به شمار مي‌رود، شهرستان‌هاي ماکو، شوط و پلدشت را در بر مي‌گيرد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها