عصر آذربایجان

گزارش خبر

جوانان و نخبگان در برابر ايجاد ياس بيگانه‌پرستان، هوشيار باشند

1398/07/21

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: جوانان و مسئولان بايد در برابر آن‌هايي که با تفکر بيگانه‌پرستي و با مکتب شرق و غرب، تربيت شده و براي ايجاد ياس و خروج نخبگان از کشور تلاش مي‌کنند، هوشيار باشند.

حجت‌الاسلام علي خاتمي در خطبه‌هاي نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به فرمايشات رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار اخير با نخبگان و دانشمندان مبني بر تلاش يک جريان بددل و بدخواه براي انکار جهش علمي و ياس‌آفريني، افزود: جوانان و نخبگان، آينده‌سازان کشور در عرصه‌هاي مختلف بوده و برگزيدگان اين جمع، مطالب ارزنده، مهم و متنوعي در حضور رهبر انقلاب ارائه کردند.
وي اظهار داشت: رهبر انقلاب نيز ضمن يادآوري مجدد خطوط کلي پيشرفت و نوآوري با محبت با نخبگان و دانشمندان برخورد کردند.خاتمي خاطرنشان کرد: ايشان هر جوان نخبه را پاره تن ايران عزيز خوانده و بر اجراي کامل و جدي سند راهبردي نخبگان براي حل مشکلات اين قشر، تاکيد کردند.
امام جمعه زنجان ادامه داد: برخي کشورها 200 سال است که فعاليت‌هاي علمي را آغاز کرده‌اند در حالي که جمهوري اسلامي تنها 25 سال است که وارد اين عرصه شده و در اين مدت نيز در بسياري از حوزه‌هاي علمي پيشرفت فوق‌العاده‌اي داشته و حائز رتبه‌هاي برتر دنيا است.وي اضافه کرد: با وجود دشمني آمريکا و ايجاد تحريم‌ها و موانع متعدد، قدم‌هاي بلندي در کشور برداشته شده است.امام جمعه زنجان با اشاره به مناسبت‌هاي پيش رو و 24 مهر، آغاز هفته پيوند اوليا و مربيان، گفت: در آغاز ماه مهر، بيش از 14 ميليون دانش‌آموز وارد محيط مدرسه شدند.وي نيروي انساني را سرمايه اصلي هر کشور خواند و اظهار داشت: استقلال، رونق اقتصادي و قدرت نظامي و علمي در سايه تلاش نيروي انساني به دست مي‌آيد.خاتمي با بيان اينکه دانش‌آموزان، سرمايه اصلي و امانت نسل هستند، خاطرنشان کرد: سه گروه خانواده، مدرسه و دانش‌آموزان براي بالندگي سرمايه کشور، نقش دارند و اگر رابطه صحيحي بين آن‌ها بوده و کمک فکري به يکديگر بکنند سبب رشد و بالندگي اين سرمايه مي‌شود.امام جمعه زنجان در بخش ديگري از سخنان خود، قرائت زيارت اربعين را از نشانه‌هاي مومن خواند و گفت: اين زيارت فقط مختص امام حسين(ع) است.
وي با بيان اينکه جابر ابن عبدالله انصاري، پايه‌گذار راهپيمايي اربعين است، اظهار داشت: جابر به همراه چند تن ديگر، اولين گروهي بود که پس از شنيدن خبر شهادت امام حسين(ع) براي زيارت آن حضرت از مدينه به سوي کربلا حرکت کرد.خاتمي با بيان اينکه راهپيمايي اربعين به اين معني است که زيارت، کربلا و اربعين، موضوعيت دارد، خاطرنشان کرد: اين حرکت عظيم در چند سال گذشته شکوه فوق‌العاده‌اي داشته و رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز در ديدار موکب‌داران عراقي، پياده‌روي اربعين را نشانه اراده پروردگار بر نصرت الهي خواندند.به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس،وي با اشاره به محاصره خرمشهر در 20 مهر 59 گفت: اين محاصره پس از 20 ماه و با مقاومت مردم و رزمندگان شکسته شد که امام خميني(ره) از آن به عنوان فتح‌الفتوح تعبير کردند.وي با اشاره به 22 مهر، روز جهاني استاندارد گفت: استاندارد، علامت اطمينان از کيفيت بوده و براي سلامت و اقتصاد جامعه لازم است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها