عصر آذربایجان

گزارش خبر

اعتماد به آمريکا نتيجه‌اي جز شکست نخواهد داشت

1398/08/12

گروه خبر: امام جمعه اروميه و نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي با تاكيد بر اينكه كساني که سطح جهان به آمريکا و اذناب آن اعتماد کرده‌اند، چيزي جز شکست به دست نياورده‌اند، گفت: آمريكايي ها قابل اعتماد نبوده زيرا به هيچ وجه نسبت به نتيجه اعمال خود پايبند نيستند.

به گزارش عصرآذربايجان، حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه اروميه با تاكيد بر اينكه کساني که به آمريکا و اذناب آمريکا اعتماد کرده‌اند چيزي جز شکست حاصلشان نشده است، اظهار داشت: اين امر بايد درس عبرتي براي کساني که خواهان ارتباط با آمريکا هستند باشد زيرا آمريكايي ها قابل اعتماد نبوده زيرا به هيچ وجه نسبت به نتيجه اعمال خود پايبند نيستند.
وي ادامه داد: آمريکا نه تنها در عمل بلکه در گفتار هم اعلام مي‌کنند و هر موقع به نفع آمريکا بوديم بهره مي‌برند و وقتي به نفع آنها نباشيم اقدام به از بين بردن ما مي‌کنند.
نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌غربي تصريح كرد: گفته‌هاي رهبري چراغ راه و مسير زندگاني را براي ما روشن مي‌کند و بايد از اين چراغ بهره لازم را برد.
وي به اهميت توجه به روز استکبارستيزي اشاره كرد و ابراز داشت: بنا به فرموده دين بايد با ظالمان مبارزه کنيم زيرا اين‌ها اجازه نمي‌دهند ما به زندگي خود ادامه دهيم و با توجه به اين دستور الهي، امام راحل در مقابل استکبار ايستاد و مبارزه کرد و ما بايد با ادامه دادن اين راه امام با اقتدار و متحدانه عمل کنيم.
امام جمعه اروميه بيان کرد: در سال 57 دانش آموزان عليه رژيم آمريکا تظاهرات کردند و به دستور رژيم پهلوي دانش آموزان را به گلوله بسته و تعداد کثيري از دانش آموزان به شهادت رسيدند و در نهايت در 13 آبان سال 58 و پس از پيروزي انقلاب اسلامي، دانشجويان پيرو خط امام، سفارت‌خانه آمريکا را تسخير کردند و امام خميني (ره) از اين اتفاق به عنوان انقلاب دوم ياد کرد.
وي با اشاره به بيانات اخير مقام معظم رهبري در خصوص اسناد به دست آمده از لانه جاسوسي تاکيد کرد: رهبر انقلاب اسلامي از مسوولان گلايه داشتند که چرا اسناد به دست آمده از لانه جاسوسي به عنوان درس در مدارس تدريس نمي‌شود تا فرزندان اين مملکت بدانند که آمريکا چه بلا‌هاي بر سر اين کشور آورده است بنابراين با اين اتفاقات رخ داده در روز  13آبان، اين روز به عنوان روز استکبار ستيزي در کشور ما ياد مي‌شود.
حجت الاسلام قريشي با اشاره به اثرات پياده‌روي اربعين، تصريح کرد: اين حرکت عظيم نشان داد، مودت اهل بيت در دل اين ملت رسوخ کرده و بايد از اين ظرفيت بزرگ نهايت استفاده را کرد و بهره لازم را برد و بايد از اين ظرفيت مردمي براي تثبيت دين اسلام در جهان بهره لازم را برد.
وي با بيان اين که مودت و محبت اهل‌بيت(ع) در کشور به خوبي نهادينه شده است تصريح کرد: اسلام در منطقه حجاز متولد شده اما به وسيله ايرانيان در عالم هستي تبليغ و به وسيله مردم کشورمان جهان گير خواهد شد و امسال در ايام اربعين بيش از  3.5 ميليون نفر از مردم کشور به زيارت امام حسين (ع) رفتند.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها