عصر آذربایجان

گزارش خبر

اختصاص 500 میلیارد تومان برای خرید اتوبوس جدید

1399/02/04

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: شهرداری هرچه‌ سریع‌تر‌ برنامه‌های خود در زمینه ایجاد پاره ‌خط‌ها در شهرک‌ها و محلات بزرگ تبریز اقدام کند تا تحولی اساسی در استفاده از سیستم حمل ونقل عمومی در محلات به‌وجود آید.

عبدالله تقي‌پور در جلسه کميسيون عمران، حمل و نقل و ترافيک با اشاره به مشکلاتي که ويروس‌کرونا در کشور ايجاد کرده‌ است، اظهار داشت: امروز که اين ويروس در سراسر دنيا شيوع پيدا کرده مردم کشور‌هاي غربي‌ را به سمت دعا و راز و نياز با خدا سوق‌ داده اما متاسفانه در ايران شاهد دين ستيزي‌ توسط برخي افراد بي‌دين هستيم.

وي در اين جلسه‌ که برنامه‌هاي حمل و نقل عمومي شهرداري و شرکت واحد اتوبوسراني را در سال ?? بررسي مي‌شد با اشاره به تغيير مديريت شرکت واحد اتوبوسراني تبريز گفت: اميدواريم شرکت واحد اتوبوسراني تبريز با تغييرات به‌وجود آمده به سمت پرداخت کامل الکترونيک و به‌روز‌رساني سيستم حمل و نقل حرکت کند.

عبدالله تقي‌پور در اين جلسه با اشاره به گسترش پاره خط‌ ها (خطوط اتوبوسراني داخلي در شهرک‌ ها و محلات) در‌ سيستم حمل و نقل عمومي تبريز يادآور شد: اين سيستم موجب ارتقا‌ بهره‌وري سيستم‌ حمل و نقل عمومي شده و توجهات را به سمت استفاده از حمل و نقل عمومي سوق دهد.

وي با اشاره به اينکه رنگ‌آميزي اتوبوس‌هاي تبريز‌ بايد به سمت رنگ‌آميزي‌ يک‌دست حرکت کند، تصريح کرد: اميدواريم‌ در يک مدت زمان مشخص نسبت به يکسان‌سازي رنگ‌ اتوبوس‌ها اقدام شود.

رئيس کميسيون عمران، ترافيک و حمل‌ و  نقل ضمن انتقاد از عملکرد سال‌هاي گذشته شهرداري در زمينه تجهيز‌ ناوگان حمل‌ و نقل اتوبوسراني متذکر شد: شوراي شهر در تبصره‌هاي بودجه امسال ??? ميليارد تومان براي خريد اتوبوس‌هاي جديد در سال ?? اختصاص داده است که اميدواريم‌ مديران شهرداري از اين تصميم شورا استفاده کنند نه اينکه همانند سال‌هاي قبل از اين مجوز شورا بهره‌ کافي را نبرند.

تقي‌پور با بيان اينکه شرکت واحد اتوبوسراني بايد به سمت استفاده از تکنولوژي‌هاي‌ نوين حرکت کند، گفت: امروز صرفه‌‌جويي در زمان اولويت مردم است، مردم نياز دارند تا زمان حضور اتوبوس‌ها در ايستگاه مشخص شود، اين کار موجب اقبال مردم به استفاده از اتوبوس‌هاي شرکت واحد خواهد شد.

محرم محمدزاده نيز در اين جلسه ضمن اشاره به اينکه عملکرد حمل و نقل اتوبوسراني تبريز به اندازه‌اي‌ که انتظار مي‌رود قابل قبول نيست، بيان داشت: عمر ناوگان اتوبوسراني تبريز بالاست و در برخي زمينه‌ها زيان‌ده‌ شده که اميدواريم‌ مديريت جديد با استفاده از منابعي که شوراي شهر در اختيار شهرداري قرار داده نسبت به تجهيز و نوسازي‌ ناوگان اقدام کند.

وي با اشاره به لزوم ‌توجه به معيشت رانندگان اتوبوس‌هاي بخش خصوصي که در جريان کرونا بيکار‌ شده‌اند، ادامه داد: بايد نسبت به معيشت اين عزيزان دغدغه‌ داشته باشيم.

 نايب رئيس کميسيون عمران، حمل‌ و ‌نقل و ترافيک شوراي اسلامي شهر تبريز ، افزود: در صحبت‌هايي که با شهردار تبريز داشتيم مقرر شد، بسته‌هاي کمک معيشتي ??? هزار توماني در اختيار رانندگان و کمک رانندگان بخش خصوصي فعال در شرکت واحد اتوبوسراني تبريز قرار گيرد.

محمدزاده با بيان اينکه در تلاش هستيم‌ تا کمک‌ هزينه نقدي نيز در کنار بسته کمک‌ معيشتي در اختيار اين عزيزان قرار گيرد.

ايمان غني‌زاده مديرعامل  شرکت واحد اتوبوسراني‌ تبريز در جلسه کميسيون عمران، حمل و نقل و ترافيک شوراي اسلامي شهر تبريز که به بررسي اهداف و عملکرد شرکت واحد اتوبوسراني در سال ?? اختصاص يافته بود نيز در توضيح وضعيت حال حاضر شرکت اتوبوسراني  تبريز خاطرنشان کرد: ??? نفر نيروي‌ انساني در شرکت اتوبوسراني‌ تبريز فعال هستند.

وي ادامه داد: ??? اتوبوس‌ در شرکت واحد اتوبوسراني‌ تبريز‌ در ?? خطوط فعال هستند.

مديرعامل  شرکت واحد اتوبوسراني‌ تبريز گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام گرفته و درخواست دولت، قرارداد خريد ??? دستگاه اتوبوس جديد تهيه و ارسال شد و اميدوارم دولت به تعهدات خود اقدام کند تا شاهد خريد و ورود اتوبوس‌هاي جديد به ناوگان اتوبوسراني تبريز باشيم.

وي اضافه کرد: همچنين بازسازي ??? دستگاه اتوبوس فرسوده نهايي شده است.

منبع : فارس

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها