عصر آذربایجان

گزارش خبر

ساخت مسکن مناسب و ارزان‌قیمت از سیاست‌های جدی دولت است

ساخت مسکن مناسب و ارزان‌قیمت از سیاست‌های جدی دولت است

1399/03/08

عصر آذربایجان- استاندار آذربایجان شرقی گفت: ساخت مسکن مناسب و ارزان‌قیمت برای افراد فاقد مسکن از جمله سیاست‌های اصلی دولت است که با همکاری و مشارکت مجموعه‌هایی همچون ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در حال اجراست.

عصر آذربايجان- استاندار آذربايجان شرقي گفت: ساخت مسکن مناسب و ارزان‌قيمت براي افراد فاقد مسکن از جمله سياست‌هاي اصلي دولت است که با همکاري و مشارکت مجموعه‌هايي همچون ستاد اجرايي فرمان امام خميني(ره) در حال اجراست.

محمدرضا پورمحمدي در آيين آغاز عمليات اجرايي احداث يک هزار و ??? واحد مسکوني ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در استان و 600 واحد مسکوني بنياد برکت در تبريز، با اشاره به فعاليت‌ها و خدمات چشمگير اين ستاد، گفت: ستاد اجرايي فرمان امام، اقدامات بسيار ارزنده‌اي در بخش احداث مسکن، حمايت از زلزله‌زدگان و کمک به دولت در بحران‌هاي مختلف انجام داده است که به نمايندگي از مردم فهيم استان، از تلاش‌هاي ارزشمند اين مجموعه قدرداني مي‌کنم.
وي با اشاره به اهميت روزافزون احداث مسکن و وابستگي اقتصادي ده‌ها صنعت زيرمجموعه به اين بخش، اظهار داشت: رونق ساخت‌وساز و احداث مسکن يکي از سياست‌هاي جدي دولت است که با جديت دنبال مي‌شود.
استاندار آذربايجان شرقي افزود: رونق بخش مسکن، اشتغال جوانان و توسعه اقتصادي را نيز به دنبال خواهد داشت.
وي خاطرنشان کرد: اهميت مسکن در زمان شيوع کرونا بيش از پيش ثابت شد و يکي از پيامدهاي مثبت اين بيماري، توجه مردم به خانه و استفاده از ظرفيت‌هاي داخل براي حل مشکلات بود.
وي با انتقاد از بلندمرتبه‌سازي‌هاي بي‌هدف و انتفاعي در برخي شهرها، گفت: در سال‌هاي گذشته برخي از طرح‌هاي مسکن که در استان اجرا شده، متناسب با نيازهاي مردم و جمعيت هدف و گرايش خانواده‌ها هم به آنها کمتر بوده است؛ بر اين اساس احداث مسکن هدفمند، ارزان و مقاوم براي افراد فاقد مسکن، از جمله موضوعاتي است که با همکاري دولت و مجموعه‌هايي همچون ستاد اجرايي فرمان امام(ره) در حال انجام است.
رئيس هيأت مديره مرکز عمران ستاد اجرايي حضرت امام(ره) نيز در اين مراسم گفت: اين ستاد در حوزه خدمات‌رساني در سه محور اشتغال، محروميت‌زدايي و اجراي طرح‌هاي اقتصادي در چارچوب اقتصاد مقاومتي با هدف توانمندسازي مناطق محروم کشور فعاليت مي‌کند.
علي اکبر محرابيان افزود: ساخت مسکن، نيروي محرکه توسعه و اشتغال کشور است طوري که بيش از ?? فعاليت صنعتي تحت تاثير ساخت مسکن قرار دارد.
وي تاکيد کرد: ارتقاي توليد ارتباط بسيار زيادي با ساخت مسکن و ايجاد اشتغال دارد بر اين اساس ستاد اجرايي حضرت امام در کشور ?? هزار واحد مسکن ارزان قيمت در کشور ايجاد مي‌کند البته تاکنون ??? پروژه در قالب مسکن برکت در کشور آغاز شده است.
محرابيان ادامه داد: بر اين اساس براي ساخت ?? هزار واحد مسکوني با بانک مسکن قرارداد منعقد شده و پيمانکارها نيز معرفي شده اند.
بر اساس اين گزارش،  سهميه آذربايجان شرقي از طرح برکت و مسکن‌هاي ساخت ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) بيش از ?? هزار واحد مسکوني است و از اين تعداد ?? هزار واحد مربوط به ساخت مسکن در شهرهاي بيش از ??? هزار نفر، ?? هزار مسکن در شهر جديد سهند و پنج هزار واحد مسکن سهميه بنياد مسکن انقلاب اسلامي در شهرهاي زير 100هزار نفر است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها