عصر آذربایجان

گزارش خبر

مدیریت سکونتگاه‌های غیررسمی موضوع فرابخشی است

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی آذربایجان شرقی :

1399/03/21

عصر آذربایجان- رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه رسیدن به مفاهمه و اقدام مشترک بهترین راهکار برای ساماندهی اجتماعی است، گفت: مدیریت سکونتگاه های غیررسمی موضوع فرابخشی است.

عصر آذربايجان- رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي آذربايجان شرقي با بيان اينکه رسيدن به مفاهمه و اقدام مشترک بهترين راهکار براي ساماندهي اجتماعي است، گفت: مديريت سکونتگاه هاي غيررسمي موضوع فرابخشي است.

 داود بهبودي  در جلسه بحث و بررسي گزارش عملکرد هسته کليدي «ساماندهي و توانمندسازي اجتماعي» سند تدبير توسعه استان اظهار کرد: توانمندسازي اجتماعي و مديريت سکونتگاه‌هاي غيررسمي موضوعي بسيار مهم و فرابخشي است که تاکنون تلاش‌هاي زيادي در اين جهت صورت گرفته است.

وي افزود: اگر موضوعاتي مثل مهاجرت، حاشيه نشيني و آسيب‌هاي اجتماعي به عنوان پديده‌هايي ناهنجار اتفاق مي‌افتد محصول اقدامات جزئي نگرانه و سطحي و برآيند نظام اداري و اجرايي ما است.

بهبودي تصريح کرد: اگر بتوانيم براي رفع اين معضلات عمليات مشترک تعريف کرده و به مفاهمه برسيم خواهيم توانست آنها را مديريت و کنترل کنيم؛ اما اگر هر دستگاه بر اساس مأموريت‌هاي متعارف پيشين اقدامي صورت دهد نتيجه چندان مطلوبي حاصل نخواهد شد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان‌شرقي ابراز داشت: هسته کليدي ساماندهي و توانمندسازي اجتماعي از مهمترين هسته‌هاي سند تدبير توسعه به شمار مي‌رود و مجموعه زحمات و اقدامات دستگاه‌هاي اجرايي و تسهيل‌گران براي پيشبرد پروژه‌هاي اين هسته و بويژه تقويت پايگاه سرمايه اجتماعي در مناطق حاشيه‌اي تبريز بسيار ارزشمند است.

وي در عين حال خاطرنشان ساخت: در سند تدبير توسعه بر روي نقاط کليدي تمرکز مي‌شود و بيشتر به دنبال الگوسازي هستيم؛ البته اگر الگوهايي قابل تعميم و تکثير باشد بايد با احتياط اقدامات خود را در ساير جهات و مناطق نيز توسعه داده و به مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي بپردازيم.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها