عصر آذربایجان

گزارش خبر

عاملین کاهش مشارکت، دادِ "ای وای مشارکت" سر می‌دهند

عاملین کاهش مشارکت، دادِ "ای وای مشارکت" سر می‌دهند

1400/03/08

عصر آذربایجان- عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عاملین کاهش مشارکت، دادِ "ای وای مشارکت" سر می‌دهند، گفت: عملکرد رئیس جمهور آینده در انتخابات‌های بعدی خود را نشان می‌دهد.

عصر آذربايجان- عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، با تاکيد بر اينکه عاملين کاهش مشارکت، دادِ "اي واي مشارکت" سر مي‌دهند، گفت: عملکرد رئيس جمهور آينده در انتخابات‌هاي بعدي خود را نشان مي‌دهد.

 روح‌الله متفکرآزاد در نشست صريح و بي‌پرده در فضاي انتخابات که در مسجد امام علي (ع) رشديه تبريز با اشاره به اينکه برخي در ايام انتخابات، وعده چرخش چرخ اقتصاد و سانتريفيوژ را دادند و بر اساس سندهاي چشم انداز بايد متوسط رشد اقتصادي 8 درصد مي‌بود، اظهار داشت: در سال 91 تا 98 متوسط رشد اقتصادي کشور "صفر" بوده و در سال‌هاي 98 تا 1400 هم نوسان بالايي داشته که اين حجم نوسان براي اقتصاد بسيار مضر است.

وي با بيان اينکه مشکلات اقتصادي و معيشتي باعث به خطر افتادن سرمايه اجتماعي شده است، گفت: دشمن هم بر اين مشکلات موج سواري مي‌کند که راه حل آن انتخاب رئيس جمهور قوي و کارآمد در قالب دولت جوان و حزب اللهي است.

نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر با انتقاد از عملکرد بسيار ضعيف دولت که بعد از هشت سال هنوز مردم را سرزنش مي‌کند که چرا مرغ گران شد، چرا دلار گران شد، چرا بازنشستگان کم مي‌گيرند، افزود: مسببين وضعيت فعلي، به جاي پاسخگويي، مدعي شده اند، روح ما مي‌توانيم را از بين بردند و جاي اهم و مهم را تغيير دادند.

وي با اشاره به اينکه اين دولت، جامعه و اقتصاد را در راستاي وابستگي به غرب شرطي کرد، گفت: آنهايي که نوسان بازار را با اظهارات رئيس جمهور آمريکا بالا پايين کردند، خيانت کرده و معناي استقلال و آزادي را زير سوال بردند. وقتي بازار با اظهار نظر نفر دست چندم آمريکا نوسان يابي مي‌کند، اين به شدت به ضرر کشور است.

عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در ديدار مجازي با نمايندگان مجلس يازدهم اظهار داشت: بر اساس تاکيد مقام معظم رهبري، مهم‌ترين مسايل روز کشور، مذاکره و... نيست بلکه بايد اقتصاد و معيشت اولويت باشد.

وي شعارهاي تبليغات انتخابات سال 92 روحاني را يادآور شد و گفت: روحاني گفته بود که علت مشکلات کشور، 30 درصد تحريم و 70 درصد سوء مديريت است امروز در سال 1400 اين مطلب را بايد بعد از 8 سال به خود ايشان نسبت داد.

روح‌الله متفکرآزاد با انتقاد از اينکه از 93 تاکنون بيش از 53 ميليارد دلار ارز جهانگيري براي واردات کالاهاي اساسي و کنترل بازار هزينه کرديم، تصريح کرد: اين کارها را براي جلوگيري از گراني و تورم کردند اما اتفاقا گراني و تورم شديد رخ داد، در حالي که کشور را معطل 10 ميليارد دلار بلوکه شده کره و ژاپن کرده اند.

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با تاکيد بر اينکه عاملين کاهش مشارکت، دادِ "اي واي مشارکت" سر مي‌دهند، گفت: عملکرد رئيس جمهور آينده در انتخابات‌هاي بعدي خود را نشان مي‌دهد، علل کاهش مشارکت احتمالي ناشي از عملکرد نامطلوب دولت يازدهم و دوازدهم است و افرادي که بايد پاسخگو باشند، مدعي هستند.

وي بهانه اصلاح طلبان براي حمله به شوراي نگهبان را بي اساس خواند و افزود: اگر در مورد صلاحيت افراد مدعي هستند، بايد قبلا پيشبيني کرده و فردي را بفرستند که بتواند صلاحيت بگيرد.

نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي، با تاکيد بر اينکه انتخابات بهانه بود و ضربه زدن به شوراي نگهبان هدف بود، ابراز داشت: معتقدم بايد انتخابات پرشوري داشته باشيم، صندوق هاي نظام اسلامي نبايد خلوت باشد چراکه دشمن به خلوتي انتخابات و مشارکت کم، طمع دارد.

وي خاطرنشان کرد: انتخابات سال 88 و حضور پرشور مردم با مشارکت بالا، افتخار بزرگي براي کشور و انقلاب بود. تحريم‌هاي فلج کننده دولتِ مودبِ اوباما، محصول فتنه گري فتنه‌گران 88 بود و اکنون طلبکار شده اند.

متفکرآزاد تصريح کرد: معتقدم براي تقويت اقتدار، هويت ملي و آينده کشور، تنها مسير "تغيير وضع موجود" از صندوق راي مي‌گذرد.

رئيس فراکسيون دانشگاهيان مجلس يازدهم، با بيان اينکه ما بيش از همه از وضعيت فعلي گلايه داريم، تصريح کرد: با اين وجود، مشارکت براي ما اولويت و موضوعيت دارد و انتخاب فرد اصلح اولويت ديگر است.

وي تاکيد کرد: رئيس جمهور منتخب بايد با راي بالاتر و پشتوانه قوي‌تري انتخاب شود تا قدرت حل مشکلات داشته باشد.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها