عصر آذربایجان

گزارش خبر

مراقب باشیم جریان لیبرال نسخه جدیدی را در پوسته متفاوت به مردم تحمیل نکند

مراقب باشیم جریان لیبرال نسخه جدیدی را در پوسته متفاوت به مردم تحمیل نکند

1400/03/17

عصر آذربایجان- عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه ‌نیازمند ‌رئیس جمهوری کارآمد و جهادی هستیم، گفت:‌ باید مراقب باشیم جریان لیبرال نسخه جدیدی را در پوسته متفاوت به مردم تحمیل نکند.

عصر آذربايجان- عضو هيئت رئيسه مجلس با بيان اينکه ‌نيازمند ‌رئيس جمهوري کارآمد و جهادي هستيم، گفت:‌ بايد مراقب باشيم جريان ليبرال نسخه جديدي را در پوسته متفاوت به مردم تحميل نکند.

 روح‌الله متفکرآزاد در جلسه شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب آذربايجان شرقي با تاکيد بر اينکه اميدوارم اين دوره از انتخابات شوراي شهر نمايشگر اراده مردم براي تحول فرهنگي، اقتصادي و سياسي شهر باشد اظهار داشت: جريان انقلابي بايد يک قدم جلوتر رفته و از رسيدن افراد صالح به شورا، به افراد صالح، کارآمد، متخصص و متعهد برسيم.

وي روند بررسي ليست نهايي مورد حمايت شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب براي شوراي شهر تبريز را مورد اشاره قرار داد و گفت: بررسي ا فراد بر اساس کميسيون بندي، اقدام قابل تقدير و رو به جلو است، معتقدم هيچ کاري بدون خطا نيست اما قدم رو به جلو است تا افراد متخصص و متعهد وارد ليست شده و در نهايت با اعتماد مردم، عضو شورا شوند.

عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، وحدت جريان انقلابي در شرايط امروزي را اوجب واجبات دانست و با تاکيد بر اينکه اين وحدت معنادار است افزود: جريان انقلاب نبايد خطاي سال 92 را تکرار کنند.

 وي با بيان اينکه در داخل چارچوب نظام، رقابت ها تداوم دارد و همه اقشار در 7 نفره کانديداها نماينده دارند، ابراز داشت: بر خلاف تبليغات که يک جريان در مورد ناتواني از عبور از فيلتر شوراي نگهبان مطرح مي‌کند، اينکه کانديداي سالم براي رقابت ندارند، مشکل از شوراي نگهبان نيست.

نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي در ادامه، با اشاره به اينکه در يک سال گذشته مجلس، قوانين ارزشمندي تصويب کرديم و اين امر با تاييد مقام معظم رهبري همراه بود خاطر نشان کرد: تا زماني که دولتي نباشد که اين قوانين را اجرا کند، اين قوانين ارزش خاصي ندارد.

وي تصريح کرد: ريل گذاري شده ولي وقتي لوکوموتيو نداريم، مسافر به مقصد نخواهد رسيد.

متفکرآزاد با انتقاد از اينکه ساخت مسکن توسط دولت در 8 سال گذشته تعطيل شده است، گفت: 156 رسته شغلي از مسکن ارتزاق مي کنند که در 8 ساله تعطيل شد و علاوه بر ايجاد مشکلات جدي در حوزه مسکن، توليد و اشتغال کشور هم دچار چالش جدي شد.

وي با تاکيد بر اينکه انتخاب دولت اهميت دارد، ابراز داشت: در حوزه حکمراني به اقدامات جدي نياز داريم و اين امر نيازمند يک رئيس جمهور کارآمد و جهادي است. لذا بايد مراقب باشيم جريان ليبرال نسخه جديدي را در پوسته متفاوت به مردم تحميل نکند.

رئيس فراکسيون دانشگاهيان مجلس در ادامه، در مورد آخرين روند طرح شفافيت آراي نمايندگان هم توضيح داد و افزود: اولين طرح مجلس که به صورت عادي اعلام وصول شد، اين طرح بود. عادي بودن آن به دليل اولويت بودن اقتصاد و معيشت بود که مقام معظم رهبري هم از اين اولويت شناسي تقدير کردند.

وي با اشاره به اينکه اين طرح طبق روال خود در کميسيون آيين نامه داخلي، مرکز پژوهش‌ها و دوباره در کميسيون آيين نامه داخلي بررسي و وارد صحن شد، اضافه کرد: متاسفانه برخي از بيرون به مجلس فشار وارد کرده و به دليل تاخير در تصويب اين طرح، اتهام مجلس غيرانقلابي زدند در حالي که طرح روال خود را طي کرد  اولويت مجلس، مسايل اقتصادي و معيشتي بود.

طراح طرح شفافيت آراي نمايندگان، با بيان اينکه يک نگراني وجود داشت که طرح به دليل اين فشارها، ناپخته به صحن بيايد، گفت: وقتي کليات بودجه راي نياورد، طرح شفافيت به صحن آمد ولي متاسفانه با سه راي از مجموع دوسوم نمايندگان کم آورد که اينگونه موارد به دليل عدم تصويب در صحن از دستور خارج مي‌شود اما 50‌ نماينده امضا کردند که از دستور خارج نشود و پخته‌تر دوباره به صحن برگردد.

وي افزود: مخالفين طرح افراد بدي نيستن ولي اشکالاتي دارند که بعضا قابل اعتنا است و مي گويند که ممکن است آراي پوپوليستي افزايش مي يابد و منافع حوزه انتخابيه به منافع ملي بچربد اما هر تحول هزينه دارد، لذا بررسي اين طرح تداوم دارد و در نوبت بررسي مجدد در صحن قرار دارد.a

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها