عصر آذربایجان

گزارش خبر

گسست و شکاف نسلی خانواده‌ها را تهدید می‌کند

گسست و شکاف نسلی خانواده‌ها را تهدید می‌کند

1399/04/18

عصر آذربایجان- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه گسست و شکاف بین نسلی، خانواده‌های ما را تهدید می‌کند، گفت: اعضای شورای آموزش و پرورش باید برای چنین موضوعاتی راهکار ارائه دهند.

عصر آذربايجان- استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينکه گسست و شکاف بين نسلي، خانواده‌هاي ما را تهديد مي‌کند، گفت: اعضاي شوراي آموزش و پرورش بايد براي چنين موضوعاتي راهکار ارائه دهند.

محمدرضا پورمحمدي ديشب در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان، با بيان اينکه مقوله آموزش و پرورش، رسالتي بزرگ و خطير است، اظهار داشت: فعالان اين حوزه، اصلي‌ترين نقش را در تربيت صحيح و آموزش بي‌نقص فرزندان جامعه عهده‌دار هستند.

وي با قدرداني از عملکرد متوليان حوزه آموزش و پرورش استان به دليل کسب رتبه نخست در ارزيابي‌هاي کشوري وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: تمام دستگاه‌هاي مسئول با قدرت و دقت بايد به انجام وظايف خود پرداخته و از رفع ايرادها و برخي نواقص غافل نشوند.

پورمحمدي با اشاره به نقش مهم دستگاه تعليم و تربيت در مديريت و پيشگيري از شيوع بيماري کرونا، گفت: توليد کيت‌هاي تشخيص کرونا، دستگاه‌هاي ونتيلاتور و دستاوردهايي از اين دست، حاکي از آموزش صحيح متخصصان داخلي توسط دلسوزان نظام آموزش کشور است.

وي بر اهميت نقش آموزش و پرورش در تقويت روحيه مسئوليت‌پذيري نسل جديد تاکيد کرد و ادامه داد: آموزش و تربيت صحيح، معضلات و مشکلات اجتماعي را به کمترين ميزان ممکن کاهش مي‌دهد، چرا که افزايش ناهنجاري‌هاي اجتماعي در يک جامعه، دليلي بر ضعف و نقص دستگاه آموزشي و نهادهاي فرهنگي است.

استاندار آذربايجان شرقي خواستار توجه دستگاه‌هاي مسئول به آموزش‌هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و مذهبي براي اقشار مختلف مردم شد و گفت: توجه ريشه‌اي به اين موضوعات، باعث آشنايي مردم با حقوق خود مي‌شود.

پورمحمدي با بيان اينکه گسست و شکاف بين نسلي، خانواده‌هاي ما را تهديد مي‌کند، افزود: اعضاي شوراي آموزش و پرورش بايد براي چنين موضوعاتي، راهکار ارائه کرده و گفتمان نسل‌هاي مختلف جامعه را به يکديگر نزديک‌تر کنند.

وي با پيشنهاد برگزاري حضوري برخي برنامه‌هاي اوقات فراغت توسط آموزش و پرورش در شرايط کنوني مخالفت کرد و گفت: تلاش براي حفظ مردم از گرفتار شدن به بيماري، اصلي‌ترين اولويت ماست و تا عادي شدن نسبي شرايط، از چنين اقداماتي پرهيز شود.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها