عصر آذربایجان

گزارش خبر

10درصد از تعاونی های راکد آذربایجان غربی به چرخه فعالیت باز می گردند

10درصد از تعاونی های راکد آذربایجان غربی به چرخه فعالیت باز می گردند

1399/07/05

عصر آذربایجان : سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از عدم فعالیت 4300 تعاونی راکد در استان خبرداد.

عصر آذربايجان :  سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان غربي از عدم فعاليت 4300 تعاوني راکد در استان خبرداد.

محمدرضا آميان بيان اينکه طبق آخرين آمار اتحاديه بين‌المللي تعاون در سال 2017 درصد جمعيت شاغل در جهان در تعاوني ها مشغول به کار هستند، افزود: در آذربايجان غربي بيش از 6600 تعاوني وجود دارد که از اين تعداد 1800 تعاوني فعال، 4300 تعاوني غير فعال يا راکد و 510 واحد به صورت مختلف فعاليت دارند اما مورد قبول اداره کار نيستند.

وي ادامه داد: اين تعداد تعاوني فعال در 15 رشته با بيش از 120 گرايش به ارائه ?? نوع خدمات از جمله در حوزه کشاورزي، معدني، فرش دستباف، حمل و نقل، خدمات،توليزي،توزيعي و غيره مشغول هستند

آميان با بيان اينکه بيش از 280 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري در تعاوني‌هاي استان انجام شده است، تصريح کرد:  دو ميليون و 500 هزار نفر عضو تعاوني‌هاي استان هستند و 30 هزار نفر در اين تعاوني‌ها شاغل هستند

وي با بيان اينکه پنج درصد از تعاوني هاي فعال کشور در آذربايجان غربي هستند تصريح کرد تعاوني‌هاي پيشتاز در شهرستان هاي اروميه، مياندوآب، مهاباد،نقده،شاهين دژ،خوي ومهاباد هستند که امسال در جشنواره تعاوني هاي برتر 10 تعاوني برتر از استان معرفي و تجليل شدند

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان با اشاره به علت غيرفعال بودن برخي تعاوني‌هاي استان تصريح کرد: وجود برخي مشکلات مديريتي، کاهش تسهيلات کم بهره دولتي باعث کاهش فعاليت و راکد ماندن برخي تعاوني ها شده است که نيازمند حمايت هستند.

وي ادامه داد: در ابتداي تشکيل تعاوني ها تسهيلات ارزان قيمت و کم بهره و خدمات دولتي از سوي دولت ارائه مي شد که امروزه با کاهش اين خدمات برخي تعاوني‌ها از جمله تعاوني هاي مسکن و مصرف نيز فعاليت شان کاهش يافته است

آميان تصريح کرد:  با توجه به شروع کرونا مجوز تشکيل مجامع براي رفع مشکلات تعاوني‌هاي استان وجود ندارد که به محض دريافت مجوز، تا پايان سال بيش از 10 درصد از تعاوني‌هاي راکد استان به چرخه فعاليت بازگردانده مي شوند.

وي با اشاره به فعاليت تعاوني مسکن مهر در استان خاطر نشان کرد: 261 پروژه مسکن مهر به آذربايجان غربي واگذار شده بود که از اين تعداد 194 پروژه،در قالب 17هزار و 503 واحد تحويل داده شده است،مابقي در دست تحويل است، همچنين 275 واحد داراي مشکلات حقوقي و معارضي نيز وجود دارد که به شوراي تامين استان براي رفع مشکل ارجاع داده شده است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها