عصر آذربایجان

گزارش خبر

حل مشکلات اجتماعي نيازمند مشارکت آحاد جامعه است

وزير کشور در اروميه:

1403/03/02

گروه خبر: وزير کشور گفت: براي حل مشکلات اجتماعي نيازمند مشارکت همه آحاد جامعه هستيم.


به گزارش عصر آذربايجان، احمد وحيدي در جلسه شوراي اجتماعي آذربايجان غربي که در سالن جلسات استانداري برگزار شد، افزود: آسيب اجتماعي از بزرگترين خطرها براي کشور، انقلاب و جامعه است لذا بايد با تکيه بر فرهنگ غني خود براي مشکلات اجتماعي چاره جويي کنيم و براي اين کار نيازمند مشارکت همه آحاد جامعه هستيم.
وي با اشاره به اينکه طلاق، يکي از پديده‌هاي مذموم در سال‌هاي گذشته است، تصريح کرد: هر چند نرخ رشد طلاق در کشور کنترل شده اما قابل قبول نيست و به عنوان يک آسيب جدي اجتماعي مطرح است.
وزير کشور با اشاره به اينکه مسئله خودکشي، حاشيه نشيني و قاچاق مشروبات الکلي از ديگر آسيب‌هاي اجتماعي در کشور است، اظهار کرد: يکي ديگر آسيب‌هاي اجتماعي مفاسد اخلاقي است و امروز غرب از طريق مفاسد اخلاقي در حال غرق شدن است و مي‌خواهد همه را با خود غرق کند بايد براي اين آسيب اجتماعي برنامه و طرح داشته باشيم.وزير کشور تاکيد کرد: بايد کاري کنيم که افراد بعد از خروج از کمپ‌هاي ماده 16و15 دوباره به به سمت اعتياد باز نگردند لذا شبکه دائمي مراقبت از اين افراد لازم است تا به اعتياد بر نگردند.وي با بيان اينکه مسئله اعتياد بايد از ريشه مورد توجه قرار گيرد، گفت: مراقبت يکپارچه بايد از مدارس شروع شود و بعد در دانشگاه‌ها اجرا شود.
وحيدي با تاکيد به اينکه بايد تمامي کودکان کار و افراد متکدي از سطح شهرها جمع آوري شوند، ياد آور شد: نبايد اجازه داد يک دختر به هر دليلي که از خانه خود بيرون زده شب در خيابان بماند بايد با در نظر گرفتن مکان مناسب براي اين دختران با حل مشکلات، آنها را به آغوش خانواده برگردانيم.
وزير کشور با اشاره به اينکه يکي از مشکلات کشور کاهش نرخ رشد جمعيت است که بسيار هولناک است، خاطر نشان کرد: با ترويج ازدواج، فرزند آوري، کمک به ارتقاي مراکز ناباروري، مقابله با پديده مذموم سقط جنين مشکلات جمعيتي کشور را حل کنيم.
اشتغال 2هزار نفر در واحدهاي توليدي خارج از زندان آذربايجان‌غربي
رييس کل دادگستري آذربايجان غربي گفت: بالغ بر 2هزار نفر در واحدهاي توليدي خارج از زندان مشغول به کار هستند. ناصر عتباتي در اين جلسه ، افزود:  بالغ بر 2هزار نفر در واحدهاي توليدي خارج از زندان مشغول به کار هستند که ضمن گذراندن دوران محکوميت خود در کمک به معيشت و اقتصاد خانواده هاي خود نيز سهيم هستند.
وي با اشاره به اينکه براي کاهش جمعيت کيفري نياز به توجه ويژه از حيث فضاي فيزيکي و بحث مشاوره داريم، تصريح کرد: در طي يک سال اخير 140 فقره حکم قصاص  در استان به سازش ختم شده است. عتباتي با اشاره به اينکه اعتياد ريشه اصلي بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي است، اظهار کرد: در استان نزديک به 7 هزار معتاد متجاهر داريم که نيازمند احداث کمپ هاي نگهداري از اين افراد هستيم‌. رئيس کل دادگستري آذربايجان غربي با تاکيد به اينکه در روزهاي اخير کمپ نگهداري معتادين در استان افتتاح شد، ياد آور شد: در شمال و جنوب استان نياز است چنين فضايي ساخته شود.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها