عصر آذربایجان

گزارش خبر

جمعیت کیفری زندان‌های استان زنجان 14درصد کاهش یافت

جمعیت کیفری زندان‌های استان زنجان ۱۴ درصد کاهش یافت

1399/11/19

عصر آذربایجان- رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه با کاهش 14درصدی جمعیت کیفری زندان‌ها مواجه هستیم گفت: دیدار چهره به چهره زندانیان و بررسی مشکلات زندان تاثیر مناسبی در صدور آراء و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس دارد.

عصر آذربايجان-  رئيس کل دادگستري استان زنجان با اشاره به اينکه با کاهش 14درصدي جمعيت کيفري زندان‌ها مواجه هستيم گفت: ديدار چهره به چهره زندانيان و بررسي مشکلات زندان تاثير مناسبي در صدور آراء و استفاده از مجازات‌هاي جايگزين حبس دارد.

حجت‌الاسلام اسماعيل صادقي‌نيارکي در حاشيه ديدار چهره به چهره مسئولان و قضات دستگاه قضايي استان با زندانيان گفت: توجه به امور زندان و زنداني در جهت کاهش جمعيت کيفري زندانيان از برنامه‌هاي مهم دوره تحول دستگاه قضائي است.

وي با بيان اينکه با همکاري و همراهي قضات و اداره زندان‌هاي استان اقدامات و تلاش‌هاي موثري براي کاهش جمعيت کيفري زندان‌هاي استان انجام شده است، افزود: در اين راستا با کاهش 14 درصدي جمعيت کيفري زندان‌ها مواجه هستيم.

رئيس کل دادگستري استان زنجان با بيان اينکه از برنامه منظم و مستمر دستگاه قضايي استان بازديد از زندان و بررسي مشکلات زندانيان است گفت: ايام‌الله دهه فجر نيز فرصتي شد تا از لحاظ شرايط کرونايي از زندان‌ها بازديد شود و ديدار چهره به چهره قضات با زندانيان در دو روز انجام شود.

وي با اشاره به اينکه اجراي برنامه‌هاي بازديد از زندان و زندانيان هدفمند مي‌باشد، تصريح کرد: مسئولان و قضات حوزه‌هاي قضايي شهرستان‌هاي ابهر، خرمدره، خدابنده و سلطانيه در مراکزي که زندانيان نگهداري مي‌شوند حضور خواهند داشت چراکه ديدار چهره به چهره با زندانيان و بررسي مشکلات زندان تاثير مناسبي در صدور آراء و استفاده از مجازات‌هاي جايگزين حبس دارد.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها