عصر آذربایجان

گزارش خبر

40درصد سالمندان بالای 80سال استان زنجان علیه کرونا واکسینه نشده‌اند

40درصد سالمندان بالای 80سال استان زنجان علیه کرونا واکسینه نشده‌اند

1400/02/20

عصر آذربایجان- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: 40 درصد سالمندان بالای 80 سال استان به دلیل نداشتن پرونده سلامت هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند.

40درصد سالمندان بالاي 80سال استان زنجان عليه کرونا واکسينه نشده‌اند

عصر آذربايجان-  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان گفت: 40 درصد سالمندان بالاي 80 سال استان به دليل نداشتن پرونده سلامت هنوز واکسن کرونا دريافت نکرده‌اند.

محمد‌رضا صائيني  با اشاره به اينکه خوشبختانه واکسيناسيون افراد بالاي 80 سال در اين استان نيز هم‌زمان با سطح کشور از مدتي قبل آغاز شده است، اظهار داشت: تا حال حاضر قريب به 60 درصد اين افراد واکسن کرونا دريافت کرده‌اند.

وي با بيان اينکه 40 درصد جا مانده افراد مذکور بايد براي تزريق واکسن کرونا اقدام کنند افزود: افراد مي‌توانند با ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir با تزريق واکسن کرونا عليه اين بيماري واکسينه شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي استان زنجان با بيان اينکه 40 درصد باقي مانده سالمندان براي اينکه فاقد پروانه سلامت در مراکز بهداشت بوده‌اند تا حال حاضر واکسينه نشده‌اند، گفت: با ثبت نام در سايت مذکور امکان واکسيناسيون براي تمام افراد فراهم خواهد شد. همچنين با اعلامي که در سطح ملي انجام خواهد گرفت به زودي واکسيناسيون رده سني 75 سال به بالا نيز در استان هماهنگ با کشور انجام مي‌گيرد.

صائيني با با بيان اينکه 30 مرکز تجمعي واکسيناسيون در استان ايجاد خواهد شد، عنوان کرد: در حال حاضر دو مرکز واکسيناسيون در شهر زنجان راه‌اندازي و عملياتي شده است، در شهرستان ابهر و خدابنده نيز دو مرکز در حال فعاليت است. همينطور يک مرکز خودرويي ويژه نيز در نظر گرفته شده تا افرادي که به هر علتي نمي‌توانند به مراکز مراجعه کنند در خودرو واکسينه شود.

وي با بيان اينکه استقبال مردم از واکسن کرونا مناسب بود گفت: در حال حاضر قريب به 2 هزار و 750 واکسن تزريق شده و تنها 250 واکسن ديگر در کار‌آزمايي باليني در استان باقي مانده است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها