عصر آذربایجان

گزارش خبر

اختیارات استانداران جدید افزایش یابد

اختیارات استانداران جدید افزایش یابد

1400/07/03

عصر آذربایجان- نماینده مردم سراب در مجلس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اختیارات و مسئولیت‌های استانداران متناسب نیست، گفت: باید اختیارات استانداران افزایش یابد.

 عصر آذربايجان- نماينده مردم سراب در مجلس و عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اينکه اختيارات و مسئوليت‌هاي استانداران متناسب نيست، گفت: بايد اختيارات استانداران افزايش يابد.

يوسف داودي با اشاره به ويژگي هاي استاندار آينده آذربايجان شرقي شرقي اظهار داشت: استاندار جديد بايد فردي با توانمندي بالا بوده و به حوزه هاي مختلف اشرافيت کاملي داشته باشد.

وي افزود: استاندار آينده بايد فردي پاکدست، جهادي و برنامه محور بوده و با مشکلات استان و اقشار مختلف مردم آشنا باشد.

نماينده مردم سراب در مجلس شوراي اسلامي در ادامه خاطر‌نشان کرد: استان آذربايجان شرقي استاني وسيع بوده و داراي موقعيت استراتژيک خاصي است که ظرفيت هاي بالايي در حوزه‌هاي اقتصادي، فرهنگي، صنايع و معادن، گردشگري دارد و استاندار جديد بايد از اين ظرفيت‌ها در راستاي توسعه استان استفاده کند.

عضو مجمع نمايندگان استان آذربايجان شرقي ابراز کرد: گزينه هاي استانداري آذربايجان شرقي بايد در حوزه هاي مختلف داراي برنامه بوده و آشنا به مسائل و مشکلات استان باشند.

داودي همچنين به لزوم تعيين استاندار ويژه براي آذربايجان شرقي تاکيد کرد و گفت: استان آذربايجان شرقي جزو مهم ترين و شاخص ترين استانهاي کشور بوده و از رئيس جمهور درخواست داريم استاني ويژه که داراي استانداري با اختيارات ويژه باشد را در نظر داشته باشد چراکه معتقدم اختيارات با مسئوليت‌ها هم خواني ندارد و بايد اختيارات افزايش يابد.

نماينده مردم سراب در مجلس شوراي اسلامي در پايان گفت: از دولت انتظار داريم در انتخاب استاندار آذربايجان شرقي نهايت دقت وسنجش دقيق را داشته و نگاه ويژه اي داشته باشد.

 

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها