عصر آذربایجان

گزارش خبر

دو ماه گذشت و ترمز تورم کشيده نشد

دو ماه گذشت و ترمز تورم کشيده نشد

1400/08/09

گروه تحليل: يک کارشناس اقتصادي بيان کرد: دو ماه از فعاليت دولت مي‌گذرد و ترمز تورم کشيده نشده و اتفاقي در سفره معيشت مردم رخ نداده است.

گروه تحليل: يک کارشناس اقتصادي بيان کرد: دو ماه از فعاليت دولت مي‌گذرد و ترمز تورم کشيده نشده و اتفاقي در سفره معيشت مردم رخ نداده است.

 نشست تخصصي پول، بانک و سياست‌هاي پولي پيشنهادي به دولت سيزدهم از نگاه اقتصاد اسلامي با حضور جمعي از اساتيد اقتصاد برگزار شد که در ابتداي اين نشست، حسين صمصامي_يک کارشناس اقتصادي اظهار کرد: آنچه از دولت سيزدهم در زمينه اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي کوتاه مدت انتظار داشتيم، برآورده نشده و ناهماهنگي تيم اقتصادي به وضوح مشهود است که در حال حاضر يک تيم اقتصادي ناهماهنگ در اقتصاد مي‌بينيم و حداقل انتظار داشتيم تا ترمز تورم را بکشد که اين اتفاق نيفتاد. وي افزود: يکي از لازمه‌هاي اساسي کشيدن ترمز تورم، اصلاح سياست‌هاي ارزي است که با وجود تيم اقتصادي ناهماهنگ در دولت اين موضوع محقق نشد. حداقل‌ترين انتظار مردم از دولت سيزدهم، مهار تورم بود که شدني است اما دو ماه گذشت و اتفاقي در سفره معيشتي مردم رخ نداد. البته که دو ماه وقت کمي است اما دولت مي‌توانست در اين مدت، اقدامات کوتاه‌مدتي انجام بدهد که از اين موضوع غفلت کرد.
صمصامي با بيان اينکه چهل سال از انقلاب مي‌گذرد و هنوز احکام و قواعد اسلامي در اقتصاد پياده نشده است، گفت: همچنان به سيستم بانکي اعتراض وارد مي‌شود که سيستمي ربوي است و ربا هنوز حذف نشده است.
 با وجود مطالعات زيادي که انجام شده اما هنوز نتوانستيم ساختار توليد، نظام بانکي و مالياتي رو به اقتصاد اسلامي نزديک کنيم.
به گزارش عصر آذربايجان به نقل ازايسنا، اين کارشناس اقتصادي ادامه داد: براي تحقق اقتصاد اسلامي در زمينه نظام‌سازي اقتصادي ضعف‌هاي اساسي وجود دارد که يکي از موارد مورد بحث در اين راستا بانک است و به ساختار و ماهيت بانک به عنوان يک موسسه تجاري توجه نشده است و تا زماني که به ماهيت بانک که با آن عجين شده، توجه نشود، نمي‌توان يه اقتصاد اسلامي دست پيدا کرد. در طرح‌هاي مجلس براي قانون بانک مرکزي به ماهيت بانک توجه نشده است.

منبع :

برچسب ها:

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

هزینه سرمایه ملی برای دریاچه ‌بیمارارومیه خیانت است

پدر علم کويرشناسي ادعا كرد
خروج

پدرعلم کویرشناسی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی اقتصاد کشور صرف هزینه کلان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه کار عقلانی نیست، گفت: این دریاچه بیمار است و به هیچ عنوان احیا نخواهد شد.

۹۰ درصد فسادهای مالی ناشی از رانت اطلاعاتی در دولت است

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي:
خروج

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد فسادهای مالی از رانت اطلاعاتی در دولت است و پایه فساد اخلاقی نیز فساد مالی است.

بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:با توجه به وضعيت اسفبار اشتغال در آذربايجان غربي، وجود 40 هزار فارغ‌التحصيل بيکار در اين استان و بهبود وضعيت اشتغال و کسب و کار در گرو اهتمام جدي مسئولان است.

افزايش اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي استان

عصر آذربایجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش:شش ماه نخست امسال شاهد افزايش 217 درصدي اجراي احکام قضايي در خلع يد مناطق جنگلي از لحاظ مساحت در استان بوده و با توجه به نقش و اهميت منابع طبيعي بايد بهره‌برداري اصولي از آن مورد توجه جدي قرار گيرد.

تيغ مشکلات مالي بيخ‌ گلوي ناشران کتاب

گزارش
خروج

گروه گزارش: گرفتن مجوز کتاب، چاپ و انتشار آن و در ‌‌نهايت توزيع و پخش کتاب از پروسه‌هاي دشواري است که همه ناشران چه کساني که سال‌ها در اين زمينه فعاليت دارند و چه کساني که تازه وارد حيطه نشر شده‌اند از دغدغه‌هاي اصلي فعالان اين بخش به شمار مي‌رود دغدغه‌هاي ناشران استان آذربايجان غربي گلايه‌هاي زيادي از آن دارند.

تندرستی

نذري وتهديد سلامت عزاداران
خروج

گروه تندرستي:در دهه اول ماه محرم بسياري از تكايا، مساجد و حسينيه‌ها غذاي نذري مي‌دهند. هرچه هم كه به تاسوعا و عاشوراي حسيني نزديك‌تر مي‌شويم، هيات‌هاي بيشتري به خيل عزاداران و نذري‌دهندگان مي‌پيوندند و از طرفي بر گيرندگان غذاي نذري هم افزوده مي‌شود.

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي

پاسخ امام زمان (عج) به چند شبهه عاشورايي
خروج

گروه دين و انديشه:کافيست فقط چند لحظه به ماه محرم و روزهاي عزاداري بر امام حسين عليه السلام بيانديشي. اين فکر ناخودآگاه يک شيعه را به ياد امام زمان خويش مي اندازد که آن حضرت چه نگاهي به اين ماه دارد و انديشه و افکار او در اين باب چگونه است؟

مبالغه‌گويي مهم‌ترين آسيب در عزاداري‌ها است

امام جمعه مياندوآب:
خروج

گروه خبر:امام جمعه مياندوآب گفت: اغراق و مبالغه مهم‌ترين آسيب در آئين‌‌هاي عزاداري امام حسين (ع) است.

ايجاد امنيت اجتماعي پايدار نيازمند خرد جمعي

عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد
خروج

گروه گزارش: امروزه امنيت اجتماعي به يکي از مهمترين مباحث در بحث امنيت تبديل شده است؛ ايجاد امنيت اجتماعي پايدار به ويژه در استان‌هاي مرزي، نيازمند همت جدي تمام متوليان بخش فرهنگي و اجتماعي است.

معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز

گفتگو
خروج

گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

استان زنجان ظرفيتي ناشناخته براي کشورهاي قفقاز

گزارش
خروج

گروه سياسي: استان زنجان در شمال‌غرب کشور مسافت قابل قبولي با کشورهاي قفقاز دارد، اما اين ظرفيت براي اقتصاد زنجان به خوبي به کارگيري نشده است.

درباره نشریه عصر آذربایجان

خروج

«عصر آذربایجان» نخستین نشریه منطقه ای استان های آذربایجان غربی ،آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل هست

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها